Świetny występ tarnowskich kartingowców Kajetana i Gabriela we Włoszech

W dniach 7-8 kwietnia 2018 roku ponownie na starcie zawodów stanęli młodzi kierowcy kartingowi – zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów. Na torze w Adrii odbyła się tym razem II runda Rok Cup Italia 2018, gdzie wystartowali Gabriel Łukasiewicz w kategorii Junior orazw kategorii Mini oraz na torze w Sarno odbyła się IV runda WSK Super Master Series gdzie wystartował Marcel Kuc w kategorii OK Junior.

Ponownie z bardzo dobrej strony zaprezentowali się wszyscy nasi zawodnicy. Najlepiej wypadł Kajetan Gawron, który całe zawody kończy na trzecim miejscu i Gabriel Łukasiewicz, który całe zawody ukończył tuż za podium zajmując 4 miejsce.

Gabriel startujący w kategorii Junior przez cały weekend prezentował świetne tempo. W kwalifikacjach zajął 10 pozycję. W biegu przedfinałowym po ładnej walce awansował na 7 pozycję, co pozwoliło mu wjechać do ścisłego finału, w którym po ostrej walce na torze przebił się o kolejne pozycje i ostatecznie finał oraz całe zawody kończy na 4 miejscu.

Z kolei Kajetan Gawron prezentował również rewelacyjne tempo. W kwalifikacjach zajął 1 pozycję. W biegu przedfinałowym po zaciętej walce przyjechał na 2 pozycji, co również pozwoliło mu awansować do ścisłego finału, w którym po pięknej i ostrej walce oraz małym incydencie na torze przyjechał na 6 miejscu. Ostatecznie całe zawody kończy na trzecim miejscu.

Natomiast startujący w WSK Super Master Serie Marcel Kuc nie zaliczy zawodów do udanych w kwalifikacjach uzyskał 34 pozycję. Dobre tempo, a przede wszystkim szybka i pewna jazda pozwoliła mu po wyścigach przebić się na 25 pozycje. Z kolei pech dopada Marcela w półfinale po incydencie nie kończy wyścigu i ostatecznie nie zobaczyliśmy go w finale.

Natomiast Polski sezon 2018 rusza już 21-22 kwietnia na torze w Toruniu – I seria Rok Cup Poland

Kibicujemy naszym reprezentantom oraz trzymamy mocno kciuki za sukcesy i udane występy!

foto FB Kajetan Gawron

więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku