Placówka Wsparcia Dziennego w Gminie Wojnicz już otwarta

W miejscowości Sukmanie rozpoczęła swoja działalność kolejna Placówka Wsparcia Dziennego funkcjonująca na terenie Gminy Wojnicz. Dzięki środkom europejskim z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego wsparciem w nowo powstałej jednostce specjalistycznej zostanie objętych 30 uczniów oraz 40 rodziców z Gminy Wojnicz.

W ramach projektu zapewniono uczniom bezpłatny transport ze szkół do placówki, wyżywienie oraz  1360 godzin specjalistycznych zajęć. Dzieci wezmą udział w 12 jednodniowych wycieczkach, których celem będzie zwiedzanie ciekawych miejsc oraz 4 kilkudniowych wyjazdach krajoznawczo- poznawczych w okresie wakacji i ferii zimowych. Ponadto placówka została wyposażona  w pomoce dydaktyczne oraz nowoczesny sprzęt multimedialny niezbędny do realizacji zajęć dydaktyczno – opiekuńczych.

„Wszyscy doskonale wiemy, że osobowość i umiejętności kształtują się od najmłodszych lat, więc pomoc w wychowaniu i nauce dzieciom jest niezwykle ważna. Dzięki utworzeniu Placówki dzieci będą mogły  poszerzać swoje umiejętności i rozwijać zainteresowania. Rodzice skorzystają z pomocy i wskazówek zatrudnionych specjalistów”– mówi Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

Placówka Wsparcia Dziennego w Sukmaniu prowadzona jest przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wojniczu.