Menu

Jaskółki wygrywają z Falubazem

Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała Falubaz Zielona Góra w meczu I kolejki PGE Ekstraligi. Jaskółki wygrały po zaciętym pojedynku 47:43. Spotkanie inauguracyjne oglądała bardzo liczna publiczność, której za dzisiejszy doping bardzo dziękujemy.

Końcowa kolejność inauguracyjnego biegu rozstrzygnęła się już po starcie. Ten należał do Michaela Jepsena Jensena, którego przez cztery okrążenia próbował gonić Nicki Pedersen. Niestety w walce zupełnie nie liczył się Artur Mroczka.

Drugi bieg tarnowscy sympatycy oglądali na stojąco w hołdzie Ś.P.. Krystianowi Rempale. W nim znakomitym refleksem na starcie popisał się Sebastian Niedźwiedź, który nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa. Z tył Patryk Rolnicki do końca musiał odpierać ataki Alexa Zgardzińskiego.

W trzeciej odsłonie spotkania najlepiej ze startu ruszyli obaj zawodnicy Falubazu, którzy objęli podwójne prowadzenie. Za Patrykiem Dudkiem w pogoń rzucił się Jakub Jamróg, który na trzecim okrążeniu minął zawodnika gości. W stawce nie liczył się Peter Kildemand.

W ostatnim biegu pierwszej serii startów przebudzili się zawodnicy gospodarzy. Co prawda moment startowy lepiej rozegrali goście, ale szybko na prowadzenie wysunął się Kenneth Bjerre, który do końca nie dał wyprzedzić się jadącemu na drugiej pozycji Piotrowi Protasiewiczowi. Batalię o trzecie miejsce z Sebastianem Niedźwiedziem zwyciężył Patryk Rolnicki dzięki czemu Jaskółki odrobiły dwa oczka straty do gości.

Dugą serię startów tarnowianie rozpoczęli od podwójnego zwycięstwa. Pewne trzy oczka do mety dowiózł Jakub Jamróg, a Peter Kildemand przez cztery okrążenia udanie odpierał ataki Michaela Jepsena Jensena.

Niestety w kolejnym biegu goście odpowiedzieli także dubletem. Po niezłym starcie Kenneth Bjerre został wypchnięty na zewnętrzną i nie zdołał poradzić sobie z Grzegorzem Zengotą.

Remisem zakończył się bieg siódmy. Pewne trzy oczka padły łupem Nicki Pedersena. Niestety po niezłym starcie w walce nie liczył się ponownie Artur Mroczka, który został na pierwszym łuku wypchnięty przez Piotra Protasiewicza.

Ósma gonitwa to ponowny triumf Jaskółek. Żużlowcy z Tarnowa odrobili dwa oczka straty. Początkowo bieg układał się na remis, ale błąd Gomólskiego na drugim łuku wykorzystał Patryk Rolnicki. Pewne trzy oczka dowiózł do mety Kenneth Bjerre, który mimo to musiał uważać na czającego się Michaela Jepsena Jensena.

Dziewiąty bieg to kapitalna postawa Nicki Pedersena. Tarnowianie przegrali start, ale na wyjściu z pierwszego łuku kapitalnie zachował się Artur Mroczka, co wykorzystał Nicki Pedersen. Obaj zawodnicy Jaskółek wyprzedzili Patryk Duda, a trzykrotny Mistrz Świata rzucił się w pogoń za Grzegorzem Zengotą. Duńczyk dopiął swego i na trzecim okrążeniu wyprzedził zawodnika gości przy owacji całego stadionu. Tym samym Grupa Azoty Unia Tarnów doprowadziła do remisu w spotkaniu.

W ostatnim biegu trzeciej serii startów gospodarze poszli za ciosem. Para Peter Kildemand – Jakub Jamróg podwójnie wygrała z Piotrem Protasiewiczem i Sebastian Niedźwiedziem. Dzięki temu cennemu zwycięstwu tarnowianie po raz pierwszy w meczu wyszli na prowadzenie.

Jedenasty wyścig to ponownie kapitalna jazda Kennetha Bjerre. Kapitan Grupy Azoty Unii Tarnów wygrał z bardzo dużą przewagą. Ciekawiej było za to z tył. O drugie miejsce walczyli pozostali zawodnicy. Ostatecznie o pół długości motocykla drugi zameldował się Kacper Gomólski, trzeci był Artur Mroczka, a niespodziewanie drugie zero przywiózł Patryk Dudek.

Niestety dwunasty bieg nie ułożył się po myśli Jaskółek. Dużo lepiej od Petera Kildemanda spod taśmy wyszli goście i to oni objęli podwójne prowadzenie. Do końca Duńczyk próbował minąć zawodnika z Zielonej Góry. Ego ataki były nieskutecznie. Po tym wyścigu przewaga Jaskółek stopniała do dwóch oczek.

Po zwycięstwie Falubazu w trzynastej odsłonie spotkania na tablicy pojawił się remis. W nim do końca kapitalną walkę o trzy oczka toczyli Grzegorz Zengota i Nicki Pedersen. Niestety tym razem na mecie to zawodnik gości był minimalnie szybszy. Po słabym starcie Piotra Protasiewicza nie zdołał wyprzedzić Jakub Jamróg, który do tej pory radził sobie bardzo dobrze.

Pierwszy z biegów nominowanych zakończył się podziałem punktów. Drugie zwycięstwo na swoim koncie zapisał Patryk Dudek, który meczu w Tarnowie nie zaliczy jednak do udanych. Za nim na metę przyjechali tarnowianie. W tym momencie stało się jasne, że losy meczu rozstrzygną się w ostatniej gonitwie.

Ostatnia odsłona meczu to kapitalna postawa Nicki Pedersena i Kennetha Bjerre. Duńczycy świetnie rozegrali pierwszy łuk i pewnie pokonali parę Falubazu. Dzięki temu Grupa Azoty Unia Tarnów mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W drużynie prowadzonej przez Pawła Barana i Mirosława Cierniaka prym wiedli dzisiaj Nicki Pedersen i Kenneth Bjerre. To głównie ich znakomita postawa zaważyła o końcowym triumfie Jaskółek. Z bardzo dobrej strony pokazał się Jakub Jamróg, który imponował walecznością. Gorszej i lepsze momenty miewał dzisiaj Peter Kildemand. Na pewno więcej oczekiwano od Artur Mroczki, który był dzisiaj dosyć wolny. Ważne punkty dołożył do dorobku drużyny Patryk Rolnicki, który po walce pokonał m.in. Kacpra Gomólskiego. Niestety punktów nie dorzucił dzisiaj Kacper Konieczny.

Falubaz Zielona Góra 43
1. Michael Jepsen Jensen 10 (3,1,2,3,1)
2. Kacper Gomólski 3 (1,0,0,2)
3. Patryk Dudek 7 (1,3,0,0,3)
4. Grzegorz Zengota 10+1 (3,2*,2,3,0)
5. Piotr Protasiewicz 6 (2,2,1,1,0)
6. Alex Zgardziński 4+2 (1,1*,2*)
7. Sebastian Niedźwiedź 3 (3,0,0)
8. Mateusz Tonder NS

Grupa Azoty Unia Tarnów 47
9. Nicki Pedersen 13 (2,3,3,2,3)
10. Artur Mroczka 2 (0,0,1,1)
11. Peter Kildemand 8+1 (0,2*,3,1,2)
12. Jakub Jamróg 8+2 (2,3,2*,0,1*)
13. Kenneth Bjerre 12+1 (3,1,3,3,2*)
14. Kacper Konieczny 0 (0,0,0)
15. Patryk Rolnicki 4 (2,1,1)
16. Wiktor Kulakow NS

Bieg po biegu:
1. (68,92) Jensen, Pedersen, Gomólski, Mroczka 2:4
2. (70,28) Niedźwiedź, Rolnicki, Zgardziński, Konieczny 2:4 (4:8)
3. (69,69) Zengota, Jamróg, Dudek, Kildemand 2:4 (6:12)
4. (69,56) Bjerre, Protasiewicz, Rolnicki, Niedźwiedź 4:2 (10:14)
5. (70,23) Jamróg, Kildemand, Jensen, Gomólski 5:1 (15:15)
6. (70,12) Dudek, Zengota, Bjerre, Konieczny 1:5 (16:20)
7. (70,03) Pedersen, Protasiewicz, Zgardziński, Mroczka 3:3 (19:23)
8. (70,77) Bjerre, Jensen, Rolnicki, Gomólski 4:2 (23:25)
9. (70,73) Pedersen, Zengota, Mroczka, Dudek 4:2 (27:27)
10. (70,76) Kildemand, Jamróg, Protasiewicz, Niedźwiedź 5:1 (32:28)
11. (70, 62) Bjerre, Gomólski, Mroczka, Dudek 4:2 (36:30)
12. (70,77) Jepsen, Zgardziński, Kildemand, Konieczny 1:5 (37:35)
13. (70,82) Zengota, Pedersen, Protasiewicz, Jamróg 2:4 (39:39)
14. (70,94) Dudek, Kildemand, Jamróg, Protasiewicz 3:3 (42:42)
15. (70,26) Pedersen, Bjerre, Jensen, Zengota 5:1 (47:43)

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>