Menu

Termalica zremisowała z Piastem Gliwice 1:1

Na 15. miejscu zmagania sezonu zasadniczego LOTTO Ekstraklasy zakończyli piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Teraz czeka ich rywalizacja w dolnej części tabeli. W 30. kolejce  „Słonie” na wyjeździe zremisowały z  Piastem Gliwice 1:1. Gola dla gospodarzy zdobył Jakub Czerwiński, wyrówanał Vladislavs Gutkovskis.

Piast Gliwice – Bruk-Bet Termalica 1:1 (1:0) 1:0 Czerwiński 15, 1:1 Gutkovskis 90. Sędziował Tomasz Musiał. Żólte kartki: Czerwiński (56 min) – Pawłowski (77). Widzów: 4211.

Piast;1 Jakub Szmatuła – 5 Marcin Pietrowski (2 Mikkel Kirkeskov,), 4 Jakub Czerwiński, 88 Uros Korun, 20 Martin Konczkowski – 16 Patryk Dziczek 6 Tom Hateley –   21 Gerard Badia, 33 Tomasz Jodłowiec, 17 Joel Valencia (57 Martin Bukata)  – 44 Mateusz Szczepaniak (83 10 Karol Angielski).. Rezerwowi: 26 Frantisek Plach – 2 Mikkel Kirkeskov, 3 Denis Gojko,  10 Karol Angielski, 12 Sasa Zivec,  14 Konstantin Vassiljev, 82 Martin Bukata.

Bruk-Bet Termalica: 12  Dariusz Trela – 17 Bartosz Szeliga, 25 Mateusz Kupczak 77 Artem Putiwcew, 6 Rafał Grzelak –  28 Łukasz Piątek (80 21 Vladislavs Gutkovskis), 5 Vlastimir Jovanović – 7 Roman Gergel, 80 Gabriel Iancu (69 10 Samuel Stefanik),  20 Szymon Pawłowski  – 18 Bartosz Śpiączka (62 19 David Guba).  Rezerwowi: 82 Jan Mucha –  10 Samuel Stefanik, 16 Martin Miković, 19 David Guba, 21 Vladislavs Gutkovskis, 30 Florin Purece, 96 Przemysław Szarek.

Trenerzy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza i Piasta Gliwice oceniają spotkanie 30.kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Jacek Zieliński, trener Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Strzelamy bramkę w ostatniej minucie i człowiek powinien być szczęśliwy. W szatni jednak nie było wielkiej radości, bo graliśmy o trzy punkty. Druga połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Przejęliśmy inicjatywę, zamknęliśmy Piasta na jego połowie i pozostała tylko kwestia skuteczności. Z tym mamy problem i musimy sobie z tym poradzić. Ten punkt jest dla nas bardzo ważny z punktu widzenia psychologicznego. Cały mecz goniliśmy wynik. Mądrzy ludzie mówią, że jeżeli nie potrafisz wygrać to zremisuj. My mamy jeden punkt. Sytuacja w tabeli mocno się zagmatwała. Runda finałowa zapowiada się bardzo ciekawie. Zespół notuje progres z meczu na mecz idzie do góry. Zdarzają się momenty przestoju, jeżeli zostaną zminimalizowane, to damy sobie radę.

Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice: Mecz powinniśmy rozstrzygnąć w pierwszej połowie, W drugiej oddaliśmy inicjatywę gościom i stało się co się stało. Nie takie były założenia w przerwie. Mówiliśmy że chcemy zdobyć strzelić drugą bramkę. Była to słaba połowa w naszym wykonaniu.

Zawodnicy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, Roman Gergel, Mateusz Kupczak i Vladislavs Gutkovskis oceniają spotkanie z Piastem Gliwice.

Roman Gergel: W pierwszej połowie byliśmy za wolni. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że musimy „depnąć”. Tak się stało i druga połowa w naszym wykonaniu mogła się podobać. Stworzyliśmy sobie więcej sytuacji. Dzięki temu mamy punkt. On jest bardzo ważny w kontekście rywalizacji, która nas czeka.

Vladislavs Gutkovskis: Jestem bardzo zadowolony, bo prawie po roku zdobyłem bramkę. Mam nadzieję, że teraz będzie jeszcze lepiej. Liczę, że kolejne spotkanie w naszym wykonaniu będzie jeszcze lepsze. Na murawę wchodziłem mocno zmotywowany i chciałem pomóc drużynie, najlepiej strzelając bramkę – to się udało. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach pokażemy się z jeszcze lepszej strony.