Borzęcin Cup 2018

Przez trzy weekendy marca wszyscy sympatycy piłki nożnej nie mogli się nudzić odwiedzając halę widowiskowo–sportową w Borzęcinie, gdzie rozgrywane były premierowe turnieje z cyklu Borzęcin Cup.

Głównymi organizatorami tej imprezy byli: Gmina Borzęcin, Klub Sportowy Sokół Borzęcin oraz Szkółki Piłkarskie działające na terenie gminy: Szkółka Piłkarska Sokole Orliki i Szkółka Piłkarska Błękitni. Rozgrywki piłki nożnej halowej odbywały się w kilku kategoriach: rozpoczynając od Junior młodszy (roczniki 2001, 2002), poprzez Młodziki (2005,2006) Orliki (2007,2018) a kończąc na Żakach (2009, 2010) i Skrzatach (2011 i młodsi). Do Borzęcina przyjechali reprezentanci kilku powiatów: brzeskiego, tarnowskiego, bocheńskiego. W każdym turnieju walka toczyła się o Puchar Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka, który objął swoim patronatem cały cykl turniejów Borzęcin Cup.

Borzęcin Cup 2018 był pierwszym tego typu cyklem turniejów, który został zorganizowany i rozegrany w gminie Borzęcin.

Słowa Podziękowania kieruję do Organizatorów: Mariusza Zabiegały i Jarosława Paleja reprezentujących Gospodarza Cyklu – Szkółkę Piłkarską Sokole Orliki, za profesjonalne przygotowanie piłkarskiej imprezy, społeczną pracę i zaangażowanie, w zakresie wspierania rozwoju młodych talentów – mówi Janusz Kwaśniak wójt gminy Borzęcin. – Dziękuję wszystkim drużynom, które wzięły udział w rywalizacji, sponsorom, trenerom, sędziom zawodów, licznie zgromadzonym kibicom, mediom lokalnym i regionalnym relacjonującym zawody oraz rodzicom wspierającym swoje pociechy. Organizacja zakończyła się pełnym sukcesem. Jestem przekonany, że impreza będzie kontynuowana w przyszłych latach i zapisze się na stałe w kalendarzu imprez sportowych Gminy Borzęcin i Regionu.

Więcej informacji z Borzęcina i Brzeska w tygodniku miasto i ludzie.

(mz)