Menu

Zatrzymano mężczyznę próbującego przekupić policjantów

Policjanci Komisariatu Policji w Wojniczu zatrzymali mężczyznę, który usiłował im wręczyć „łapówkę” w wysokości 1000 złotych w zamian za odstąpienie od czynności prawnych. Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 229 par. 3 oraz 178a i 178b kodeksu karnego.

W nocy z czwartku na piątek 29/30.03.2018 roku policjanci Komisariatu Policji w Wojniczu przeprowadzali kontrole drogowe w Zakliczynie. Po północy policjanci próbowali zatrzymać kierującego samochodem osobowym, który jednak nie zatrzymał swojego pojazdu i odjechał w kierunku Lusławic. Po kilkuminutowym pościgu policjanci zatrzymali kierowcę, który jak się okazało był po wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Po zatrzymaniu, mężczyzna chcąc uniknąć konsekwencji usiłował wręczyć policjantom „łapówkę” w wysokości 1000 złotych aby odstąpili o dalszych czynności. Został zatrzymany pod zarzutem popełnienia kilku przestępstw. Po wytrzeźwieniu podczas przesłuchania przyznał się do usiłowania wręczenia korzyści majątkowej i dobrowolnie poddał się karze. Doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Brzesku usłyszał zarzut określony w art. 229 § 3 kk za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Dodatkowo policjanci przedstawili mu zarzuty określone w art. 178a kk (prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości) i 178b kk (niezatrzymanie się do kontroli drogowej). O wymiarze kary zdecyduje teraz brzeski sąd.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>