Okres wielkanocny na drogach regionu tarnowskiego

Tegoroczny okres świąteczny w regionie tarnowskim to dwa wypadki w który rannych zostało dwie osoby, 20 kolizji oraz 12 nietrzeźwych użytkowników dróg.

W niedzielę wielkanocną po godzinie 19 w Lichwinie, 23-letni kierowca osobowej hondy na łuku drogi nie zapanował nad swoim pojazdem i uderzy w przydrożne drzewo. Kierowca nietrzeźwy z wynikiem ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu został zabrany karetką pogotowia do tarnowskiego szpitala. Jeden z pasażerów tego wypadku w stanie ciężkim również przewieziony do szpitala. Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśnią specjaliści komendy z zakresu wypadków drogowych.

W okresie świątecznym trwającym od 30.03-02.04.2018 roku tarnowscy policjanci zarejestrowali 24 kolizje. Zatrzymano w tym czasie 12 nietrzeźwych kierujących oraz odebrano 5 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h.

W analogicznym okresie ubiegłego roku tarnowscy policjanci nie odnotowali żadnego wypadku, było 20 kolizji, zatrzymano 15 nietrzeźwych kierowców.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku