Nowości Wydawnictwa Nasza Księgarnia

Zula i magiczne obrazy

Cześć, to znowu ja, wasza mała czarodziejka Zula.

Jakiś czas temu przyśnił mi się niebieski dom, który wyrósł na Poziomkowej Polanie. Okazało się, że pojawił się naprawdę i że ma bardzo tajemniczego mieszkańca – Karła z doczepianą grzywką, właściciela magicznych obrazów. Są na nich namalowane niezwykłe postaci: zebrokury, dziewczyna z szyją żyrafy i kobieta z króliczymi uszami. Stanie się coś dziwnego – chociaż może się to wam wydać mało prawdopodobne, w jednym z obrazów zostanie uwięziona bliska mi osoba, którą będę musiała uratować! Uff… To przygoda pełna tajemnic i trudnych zagadek. Ale kto jak nie ja podoła temu zadaniu?

„Czarodziejka Zula” to seria o zabawnej i rezolutnej dziewięciolatce, która zupełnie przypadkowo odkrywa w sobie pokłady magii. Początkowo nie do końca wie, jak tę moc mądrze wykorzystać, jednak z czasem się tego uczy. To również historia o przyjaźni, tolerancji oraz o tym, że w życiu ważne jest pomaganie innym. Ta seria spodoba się nie tylko małym dziewczynkom!

Detektyw Pierre w labiryncie.

Na ratunek Labiryntopolis
Pierre, labiryntowy detektyw, wraca do gry!

Pan X, znany też jako złodziej-widmo, nigdy się nie poddaje. Tym razem jednak jego zuchwała kradzież może pogrążyć w mrokach całe Labiryntopolis! Czy podejmiesz wyzwanie i pomożesz Pierre’owi, a także jego asystentce Carmen i labradorce Labie, w pościgu za złoczyńcą? Będziecie musieli pokonać wiele zdradliwych labiryntów, wspinając się po kolejnych piętrach Pałacu Chaosu – najwyższego wieżowca w mieście!

IC4DESIGN to znany już na całym świecie zespół ilustratorski działający w Hiroszimie, a założony ponad piętnaście lat temu przez Hiro Kamigakiego. Artyści są laureatami wielu prestiżowych nagród, a do ich klientów należą „The New York Times”, Adobe Systems, „Newsweek” i Toyota.

Na roześmianym niebie

Czarodziejska i wzruszająca historia chłopca, który marzył o lataniu.

Dziesięcioletni Nashville czuje, że nie należy do swojej rodziny, miasta czy nawet tego świata. Wykluł się z jajka znalezionego przez ojca na chodniku i wyrósł na ni to chłopca, ni to ptaka. Mimo że otaczają go kochające osoby, pragnie dołączyć do ptaków szybujących po niebie. Problem w tym, że nie ma skrzydeł, zatem jego marzenie nie może się spełnić… A jednak autorka tej lirycznej opowieści, którą czyta się niczym ponadczasową baśń, umie przekonać czytelników, że tak naprawdę wszystko jest możliwe.