Weekendowe zapowiedzi

W tarnowskim teatrze oprócz „Ikebany” i „Małego Księcia” zobaczyć będzie można „Kolację dla głupca” w wykonaniu aktorów z rzeszowskiego teatru im. Wandy Siemaszkowej. Miłośnicy kina będą mogli wybrać się na kolejną projekcję z cyklu „Cinemarzenie”, a amatorów muzyki irlandzkiej zapraszamy do Centrum Sztuki Mościce (przy okazji będzie można zobaczyć wystawę fotografii). Coś dla siebie znajdą również kibice interesujący się sportami halowymi.

Sobota

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza najmłodszych (dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat) i ich rodziców na rozpoczynający się o godz. 11 koncert gordonowski „Muzyka dla smyka”. Udział w nim wezmą uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, wspomagani gościnnie przez Bogdana Kołodziejczyka, a poprowadzi go Monika Zębaty. Koncerty gordonowskie to ok. 30-minutowe spotkania, podczas których przedstawiana jest bardzo różnorodna muzyka. Rodzice wraz z dziećmi współuczestniczą w tworzeniu koncertu, siedzą na podłodze i aktywnie biorą udział śpiewając oraz rytmizując.

O godz. 11.15 w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach rozpocznie się mecz koszykarskiej klasy młodzików pomiędzy MUKS 1811 Unią Tarnów, a MKS Bank Spółdzielczy Limanowa.

Na godz. 13 kibiców młodzieżowej koszykówki zaprosić można natomiast do hali przy ul. Gumniskiej na spotkanie młodziczek pomiędzy MKS Pałac Młodzieży Tarnów, a Cracovią 1906 Kraków.

Na godz. 16 Teatr im. Ludwika Solskiego zaprasza na prezentowany na tarnowskiej scenie już od blisko siedmiu lat spektakl „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupery’ego w reżyserii Cezarego Domagały.

W hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach rozegrany zostanie mecz siatkówki mężczyzn o mistrzostwo pierwszej ligi małopolskiej. Rywalem Iskierki Krzyż Tarnów będzie w nim zespół lidera, GKPS Gorlice. Początek spotkania o godz. 18.45.

Niedziela

W niedzielne przedpołudnie warto wybrać się do hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 na osiedlu Legionów, w której rozegrane zostaną dwa mecze piłki ręcznej. O godz. 10 rozpocznie się tam spotkanie Małopolskiej Ligi Seniorów, w którym MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zmierzy się z MTS Piast Skawina. Na godz. 11.45 zaplanowany jest natomiast początek pojedynku drugiej ligi młodzików, w którym rywalem drugiego zespołu MKS PM MPEC Tarnów będzie Świt Adecco Szaflary.

Kolejny domowy mecz w klasie kadetów „A” rozegrają koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 11 pojedynku zmierzą się w hali mościckiego Miejskiego Domu Sportu z UKS Kadet Oświęcim.

Również o godz. 11, tyle że w hali przy ul. Gumniskiej rozpocznie się koszykarski mecz klasy kadetek „A”, w którym MKS Pałac Młodzieży Tarnów zagra z Wisłą Can-Pack Kraków.

Na Dużej Scenie tarnowskiego teatru wystąpią aktorzy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie z przedstawieniem „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera w reżyserii Marcina Sławińskiego. Początek spektakli o godz. 16 i 19.

O godz. 16 w kinie „Marzenie” rozpocznie się kolejna projekcja z cyklu „Cinemarzenie”. Tym razem tarnowscy kinomani zobaczyć będą mogli dramat biograficzny „Pełnia życia” w reżyserii Andy Serkisa. Jest to oparta na faktach historia pełnego życia młodego mężczyzny, u którego zdiagnozowane zostaje polio. Choroba prowadzi do paraliżu od szyi w dół, a lekarze nie dają nadziei na poprawę stanu zdrowia. Mężczyzna wraz z żoną podejmują działania, wpływające na życie osób niepełnosprawnych na całym świecie.

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na szóstą odsłonę spotkań mieszkańców Tarnowa z muzyką irlandzką. Na małej scenie zaprezentuje się zespół Drake z autorskim programem najpopularniejszych melodii i pieśni morza. Występy Drake to muzyczna podróż przez folkowe utwory irlandzkie, żywiołowe piosenki o tematyce marynistycznej, a także ciekawe interpretacje muzyki tradycyjnej. W warstwie słownej znajdują się również opowieści o morskich żywiołach i ludzkich emocjach. Początek wieczoru, organizowanego z okazji Dnia Świętego Patryka, patrona Irlandii, o godz. 17.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie