Menu

Nietrzeźwy za kierownicą

Przytomność świadka i jego właściwa reakcja zapobiegła tragedii na drodze. Wspólnie wyeliminujmy nietrzeźwych z naszych dróg.

Tuż po dwunastej w południe 13.03. br. zadzwonił do dyżurnego komisariatu policji mężczyzna i poinformował, że ulicą Czerwoną w Tarnowie jedzie kierowca, który najprawdopodobniej jest pijany. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego, a świadek tego zachowania wskazał dokładnie miejsce, w którym kierowca zaparkował swój pojazd. Policjanci zastali przy samochodzie mężczyznę, jak się okazało, 46-latka, mieszkańca naszego miasta.

Pierwsze badanie alkomatem wskazało na zawartość ponad 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijany kierowca stracił prawo jazdy, a dodatkowo za jazdę pod wpływem alkoholu usłyszał zarzut określony w art. 178A par. 1 kodeksu karnego. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na czas nie krótszy niż trzy lata oraz grzywna w wysokości co najmniej 5000 złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Czynności dochodzeniowo-śledcze w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Co roku na drogach dochodzi do wypadków z udziałem nietrzeźwych jej użytkowników. Zapobieganie tym niebezpiecznym zdarzeniom należy do nas wszystkich. Wyeliminujmy z dróg nietrzeźwych i nie dopuszczajmy aby za kierownicę wsiadały osoby pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>