Wystawa dla laureata Grand Prix

Wystawa indywidualna w BWA wraz z katalogiem to nagroda dla Krzysztofa Maniaka, performera i artysty wizualnego, autora zwycięskiej pracy, zaprezentowanej na tegorocznym, piątym już Salonie Wiosennym. Jury przyznało Grand Prix jego fotografii „Bez tytułu”.

Do 15 kwietnia natomiast potrwa głosowanie, w którym swoją nagrodę przyzna publiczność, odwiedzająca wystawę w Pałacyku Strzeleckim.

Salon Wiosenny to coroczna zbiorowa wystawa, prezentująca artystów, związanych z Tarnowem i regionem tarnowskim. Tym razem zgromadziła prace 86 twórców, najwięcej w swojej historii. – Jury nie miało łatwego zadania również dlatego, że poziom tegorocznego Salonu jest bardzo wysoki, a nadesłane prace to szeroki przegląd różnych technik i stylów – mówi Ewa Łączyńska – Widz, dyrektor BWA. Na wystawie można oglądać obrazy, rysunki, fotografie, rzeźby, ceramikę i tkaninę artystyczną. Po długich obradach jury, składające się z pracowników merytorycznych BWA, z udziałem Łukasza Gorczycy, historyka sztuki, związanego z warszawską galerią Raster, wyróżniło również Kamilkę Jajkowską, absolwentkę Instytutu Sztuki na PWSZ w Tarnowie, za wykonaną cienkopisami pracę „Organizm 227” , przyznając jej Nagrodę Prezydenta Tarnowa w wysokości 2000 złotych i tkaninę artystyczną Marzeny Fiszczuk, absolwentki WSP w Krakowie, obecnie nauczycielki w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie – „Wrzosowy ażur”. Jej autorka będzie mieć wystawę indywidualną w galerii Bema 20.

Salon Wiosenny 2018 można odwiedzać do 15 kwietnia. Po jej zakończeniu ogłoszona zostanie Nagroda Publiczności. Kupony do głosowania można wypełniać w BWA, wśród głosujących rozlosowane zostaną upominki.

fot. Nagrodzona Grand Prix praca „Bez tytułu” Krzysztofa Maniaka

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku