Gmina Miasta Tarnowa otrzymała dofinansowanie na projekt Nowa Kamienica – Nowa Dzielnica

Gmina Miasta Tarnowa otrzymała dofinansowanie w wysokości 565 709 zł na realizację projektu Nowa Kamienica – Nowa Dzielnica.

Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Realizatorem projektu będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie.

W ramach projektu uruchomiona zostanie placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży zamieszkujących teren przy ul. Spytki z Melsztyna w Tarnowie. Działalność placówki obejmować będzie wsparcie i pomoc dla 15 dzieci oraz ich rodzin. Działalność placówki będzie obejmowała m.in. tworzenie i prowadzenie grup wsparcia dla rodziców/opiekunów, organizację zajęć dla dzieci m.in. muzyczno-plastycznych, edukacyjno-profilaktycznych, a także realizację szeregu imprez kulturalno-rekreacyjnych, w tym wycieczki, wyjścia do kina, pikniki rodzinne i zawody sportowe.

Projekt zaplanowany został na lata 2018-2020. Początek prac został zaplanowany na wrzesień br. Całkowity koszt realizacji projektu „Nowa kamienica-aktywna dzielnica” to 618 965 zł.

Więcej wiadomości z regionu w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku