Tarnowscy i brzescy sołtysi na spotkaniu z premierem

Ogólnopolskie obchody Dnia Sołtysa odbyły się w miejscowości Przysucha w województwie mazowieckim już po raz trzeci. Uczestniczyła w nich także grupa sołtysów z regionu tarnowskiego i brzeskiego.

Spotkanie rozpoczęła msza święta, w której uczestniczył m.in. premier Mateusz Morawiecki i minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Po nabożeństwie odprawionym przez biskupa Henryka Tomasika rozpoczęła się uroczystość, podczas której głos zabrał premier. Było to pierwsze spotkanie Mateusza Morawieckiego z sołtysami z całej Polski.

Ważnym elementem uroczystości było wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa”, które z rąk premiera i ministra odebrało kilkudziesięciu sołtysów. Więcej o przebiegu uroczystości w najbliższym numerze tygodnika miasto i ludzie, od piątku w kiosku.