Biesiada rycerska w Starej Łaźni

Biesiada rycerska w Starej Łaźni zainaugurowała w piątek, 9 marca, wieczorem obchody urodzin miasta Tarnowa zorganizowane przez rycerzy ze Stowarzyszenia Wataha.

Na ucztę przybyli rycerze z Sandomierza, Władysław Łokietek, Spicymir Leliwita a nawet Tuhaj-Bej. W przerwach między ucztowaniem były walki rycerskie na śmierć i życie oraz tańce białogłów. W pojedynku na miecze zmierzył się z jednym ze zbrojnych wójt Lisiogrodu (Lisia Góra) zastępca wójta Piotr Miotła.

Dziś, 10 marca, dalszy ciąg uroczystości, Rozpocznie je o godz. 9 msza święta w tarnowskiej katedrze odprawiona w intencji miasta i jego mieszkańców, a także Władysława Łokietka i Spicymira herbu Leliwa. O godz. 11 zaplanowano przekazanie edyktu pod pomnikiem Łokietka.

O godz. 11.30 nastąpi przemarsz na Rynek w towarzystwie wystrzałów bębnów oraz piszczałek. W samo południe rycerze zaplanowali oficjalne przywitanie. Będzie ogromny tort i ścinanie świec mieczem.