Menu

Tarnowianie wystartowali w Biegu Piastów

Jak co roku na Polanie Jakuszyckiej rozgrywany był festiwal biegów narciarskich. Zaliczany do prestiżowej serii Worldloppet.

Już 42. edycja ,, Biegu Piastów ” była rozgrywana w niełatwych warunkach śniegowych. Stanowiły one nie lada wyzwanie zarówno dla startujących profesjonalistów jak i amatorów ze względu ujemne temperatury dochodzące do -17 C.
Trzeba również wspomnieć, że w zmaganiach pasjonatów biegówek z 31 krajów uczestniczyli również Tarnowianie, należący do Stowarzyszenia Sportowego „Sokół Tarnów”. Pomimo trudności związanych z prawidłowym doborem smarowania nart, wszyscy tarnowianie osiągnęli metę w dobrej kondycji, w większości poprawili swoje rezultaty i zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji wiekowej i branżowej. Szczególnie dobrze zaprezentowali się stali bywalcy tej imprezy jak Bogdan Banaś, Wiesław Florek, Leszek Kokoszka, Witold Trojak   . Dodatkową motywacją dla startujących na królewskim dystansie 50 km, była rywalizacja z czołówką biegaczy europejskich.
W 3 dniowych zmaganiach biegowych Tarnowianie startowali w  biegach w stylu klasycznym i dowolnym na dystansach: 7km, 12km, 25km, 30km i 50 km, a startowały następujące osoby:

 – Ciochoń Sabina;
– Szymura Włodzimierz;
– Zając Roman;
– Sadko Marek.
– Banaś Bogdan;
– Czarniga Krzysztof
– Florek Franciszek Wiesław;
– Kokoszka Leszek;
– Olszówka Wojciech;
– Trojak Witold.
– Bień Łukasz;
– Szymura Maciej.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>