Menu

Dealerzy narkotykowi w rękach tarnowskich policjantów

Kilkunastomiesięczna praca operacyjna policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zaowocowała zabezpieczeniem ponad 10 kilogramów amfetaminy. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości substancji odurzających i trafili decyzją tarnowskiego sądu do aresztu.

Żmudne czynności operacyjne prowadzone przez specjalistów do zwalczania przestępczości narkotykowej tarnowskiej komendy pozwoliły na zatrzymanie osób rozprowadzających w Tarnowie i powiecie tarnowskim narkotyki. W poniedziałek (5.03. br.) policjanci zabezpieczyli ponad 10 kilogramów amfetaminy o wartości ponad 300 tys. złotych podczas przeszukania mieszkania oraz piwnicy. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 33, 35 i 36 lat, mieszkańców naszego miasta. Przedstawiono im zarzut rozprowadzania niedozwolonych środków określony w art. 56 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przestępstwo to zagrożone jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury okręgowej w Tarnowie, a następnie do tarnowskiego sądu, który wczoraj zastosował wobec nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Zatrzymani zostali osadzeni w Zakładzie Karnym w Tarnowie.

Postępowanie w sprawie prowadzi Wydział Kryminalny KMP w Tarnowie.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>