Menu

Czy niedźwiedzie jedzą śledzie? Historia prawdziwa

Niedźwiedź Kuba wraz z bratem Beniem i nowym kolegą, lisem Staszkiem buszują po lesie w poszukiwaniu przygód i… zakazanych przekąsek. Towarzyszy im narwana wiewióra zwana Wiórą.

Mama ostrzegała ich, że ludzie mogą być niebezpieczni, ale zwierzaki nie mogą się powstrzymać – nie cofną się przed włamaniem do samochodu, by spróbować pysznych batonów i zapomnianych ogryzków jabłek. Do czego doprowadzi ich spotkanie z ludźmi? Jaka kara grozi za kradzież kanapki?…

Moich   synków szybko znudziły  wszystkie książki, które znali.  Chcieli czegoś więcej: historii z życia wziętych. Wypytywali o moją pracę – tym chętniej, że akurat przygotowywałam reportaże o zwyczajach niedźwiedzi. A ponieważ  dzieciom nie można  „wciskać kitu”,  drążyłam coraz głębiej:  spotykałam się z niedźwiedziologami, sprawdzałam   każdy   szczegół  m.in.  u   pracowników  Tatrzańskiego  Parku   Narodowego,  obserwatorów i opiekunów, którzy na co dzień są ze zwierzętami za pan brat. Losy bohaterów książki oparłam na prawdziwych historiach – zabawnych, wzruszających, a nieraz także tragicznych. Mam nadzieję, że zaprzyjaźnicie się z niedźwiedziami tak samo jak ja!    

Renata Kijowska, reporterka Faktów TVN i TVN24, laureatka Nagrody Dziennikarzy Małopolski, współpracowała m.in. z Radiem Plus, publikowała także w „Tygodniku Powszechnym”. Mama Tytusa i Bruna, opiekunka kundelka Odiego.

Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry premiera już 14 marca!

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>