Jak wysłać paczkę Pocztą Polską?

Coraz więcej osób korzysta z usług kurierskich. Są one bezpieczne i szybkie, dzięki czemu mamy pewność, że nasza paczka dotrze na czas do odbiorcy. Co więcej, samo zamówienie kuriera jest banalnie proste i zajmuje jedynie kilka minut.

Przesyłka krok po kroku

Wysyłając paczkę kurierem Poczty Polskiej, musimy wiedzieć kilka rzeczy. Jedne z ważniejszych dotyczą oczywiście maksymalnej masy i wymiarów nadanej przesyłki. W zależności od wybranej opcji może ona się wahać od 8 do nawet 100 kg. Największa gabarytowo paczka nie powinna przekroczyć 300 cm sumy długości największego obwodu. Zadbajmy także, aby przesyłka była odpowiednio zapakowana. Najlepiej zabezpieczyć przedmiot folią bąbelkową, a następnie włożyć go do tekturowego pudła. Mile widziane będą także wszelkiego rodzaju wypełniacze, które zapobiegną przesuwaniu się przedmiotu. Oczywiście nie zapomnijmy o dokładnym zaklejeniu pudełka. Ostatnim krokiem będzie prawidłowe wypełnienie nalepki adresowej. Błędy w adresie mogą spowodować, że przesyłka zamiast do adresata, wróci do nas. Dokładnie sprawdźmy wszystkie dane i podajmy numer kontaktowy do odbiorcy. Dzięki temu kurier przed dostarczeniem przesyłki będzie mógł się z nim skontaktować.

Inne możliwości

Obecnie w Sieci powstało wiele portali wysyłkowych, które dają nam możliwość wysłania przesyłki za pośrednictwem różnych firm. Jest to ciekawe rozwiązanie, ponieważ na tego typu stronach znajdziemy wiele promocji i bez problemu porównamy ceny kilku firm kurierskich. Sam proces nadawania również jest banalnie prosty. Musimy przygotować przesyłkę, wypełnić specjalny formularz, wnieść opłatę, wydrukować niezbędne dokumenty i oddać paczkę kurierowi. Portale typu sendit.pl umożliwiają nam także monitorowanie przesyłki.

Dzięki wielu ułatwieniom, takim jak zamawianie kuriera przez Internet już nie musimy bać się długich kolejek na poczcie. Wystarczy kilka minut na wypełnienie krótkiego formularza i gotowe. Kurier sam zapuka do naszych drzwi i zabierze przesyłkę. W dzisiejszym świecie, gdzie często brakuje nam czasu, jest to idealne rozwiązanie.

Komentarze ( 1 )

• Siwa

Ja polecam przez porównywarki kurierów typu globkurier.pl. Od razu można porównać ceny kurierów, a jako, że to firmy brokerskie to od razu jest trochę taniej. I największy plus, kurier przyjeżdża do domu/firmy. Nie tzreba nigdzie biegać 🙂
    Tylko czasem nie trzyma się ram czasowych, a to mniej sympatyczne