Menu

Jacek Zieliński nowym trenerem BRUK-BET Termalica

Jacek Zieliński został dzisiaj nowym trenerem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, zastępując dotychczasowego trenera Macieja Bartoszka.

Jacek Zieliński to doświadczony szkoleniowiec, który w przeszłości zdobywał mistrzostwo i Superpuchar Polski.

Nowy opiekun drużyny to były zawodnik Siarki Tarnobrzeg, Stali Stalowa Wola i warszawskich klubów Gwardii i AZS AWF-u.

W 1993 roku rozpoczął pracę trenerską z rezerwami Siarki, prowadził Alit Ożarów, był opiekunem Siarki Tarnobrzeg, Korony Kielce, Tłoków Gorzyce, GKS-u Bełchatów.

W latach 2003-2004 prowadził Górnika Łęczna, którego wprowadził do Ekstraklasy. Bardzo dobra postawa zespołu w ligowych rozgrywkach przyniosła J. Zielińskiemu tytuł Trenera Roku tygodnika Piłka Nożna.

Od 2004 roku szkolił Piasta Gliwice, Odrę Wodzisław Śląski i Groclin Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski. Z tym ostatnim klubem, zajął czwarte i trzecie miejsce w ekstraklasie, dwukrotnie uzyskując przepustkę do europejskich pucharów. Po połączeniu Groclinu z Polonią Warszawa został jej szkoleniowcem.

Największe sukcesy świętował w Lechu Poznań. Zdobył z nim Superpuchar Polski w 2009 roku i mistrzostwo Polski w 2010. W latach 2011-12 ponownie trenował Polonię Warszawa, w latach 2012-2013  Ruch Chorzów oraz w latach 2015-2017 Cracovię Kraków.

Powierzając funkcję szkoleniowca Jackowi Zielińskiemu zarząd Bruk-Betu Termaliki Nieciecza jest przekonany, że jego doświadczenie i warsztat pracy, pomoże zespołowi w osiąganiu założonych  wyników sportowych oraz w realizacji planów rozwojowych Klubu.

Pragniemy podziękować trenerowi Maciejowi Bartoszkowi za dotychczasową pracę i życzymy mu powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

Źródło: http://www.termalica.brukbet.com/

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>