Menu

Tarnów będzie „wielki” – cd.

W poprzednim numerze pisałem o dwóch konferencjach odbytych w Tarnowie, których głównym tematem była wizja przyszłego Tarnowa i kierunki rozwoju miasta. Konferencje organizowane pod auspicjami Izby Przemysłowo-Handlowej (IPH) w Tarnowie, a ostatnia odbyta około trzech tygodni temu.

Pierwsza konferencja to opowieści pełne niedorzeczności, dyrdymałów ukłutych, jak mówią znający problem, w głowie być może przyszłego kandydata do fotela Prezydenta miasta Tarnowa, zajmowanego obecnie przez Pana Romana Ciepielę. A co to były za dyrdymały, a to: „wydłużenie betonowego pasa startowego lotniska” – z naciskiem, że nieistniejącego lotniska, bo w Tarnowie takowego nie ma i chyba w bliżej nieokreślonej przyszłości nie będzie, oraz wykonanie i zainstalowanie w pasie drogowym autostrady A-4 tablic informujących, że oto za około 30 km dojedziemy do miasta Tarnowa. Tablice były i są, bo tego wymaga prawo o ruchu drogowym na autostradach.

Druga konferencja to pokazanie wizji centrum Tarnowa, z dzisiejszymi ruinami dawnego „Owintaru” i całym otoczeniem tego terenu, od dworca PKP i PKS. Felieton Józefa Sztorca w tygodniku miasto i ludzie, w twoim kiosku.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>