Menu

Weekendowe zapowiedzi

Podczas weekendu mieszkańcy Tarnowa będą mieli okazję uczestniczyć w prapremierze spektaklu „Bądź taka, nie bądź taka”, posłuchać muzyki (klasycznej i nie tylko) oraz potańczyć w rytmie złotych przebojów.

Miłośników dobrego filmu zapraszamy do kina „Marzenie”, a kibiców sportowych do hali PWSZ na kolejny mecz siatkarek Grupy Azoty PWSZ. Sportową ofertę dla dzieci przygotował natomiast MKS Pałac Młodzieży.

Piątek

Jeszcze dzisiaj o godz. 18 w Sali Lustrzanej odbędzie się drugi koncert z cyklu „Muzyka Polska”. W cyklu tym Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie prezentuje dorobek polskich kompozytorów w roku stulecia odzyskania niepodległości. W koncercie „Romantycznie i wirtuozowsko” wystąpią uczniowie szkół muzycznych II stopnia, prezentując utwory m.in. Fryderyka Chopina, Grażyny Bacewicz i Witolda Lutosławskiego.

O godz. 20 w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie rozpocznie się przedpremierowy pokaz muzycznego monodramu „Bądź taka, nie bądź taka” w reżyserii Joanny Satanowskiej. Składają się na niego nowe aranżacje największych przebojów Kory i grupy Maanam w wykonaniu Karoliny Gibki. Pokaz przedpremierowy obejrzeć będzie można również w sobotę o godz. 20, prapremiera spektaklu odbędzie się natomiast w niedzielę o godz. 20.

Sobota

O nietypowej dość porze, gdyż o godz. 9.15 w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach swój mecz rozegrają młodzi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W zaległym pojedynku klasy chłopców rywalem tarnowian będzie MKS Gorlice.

Najmłodszych mieszkańców Tarnowa zapraszamy do hali przy ul. Krupniczej na sportowe rozpoczęcie ferii zimowych z MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Impreza rozpocznie się o godz. 11 i potrwa dwie godziny.

O godz. 14 w hali przy ul. Krupniczej rozpocznie się halowy turniej piłki nożnej, poświęcony pamięci zmarłego w ubiegłym roku Bartłomieja Osucha. Oprócz uczczenia pamięci młodego piłkarza, celem turnieju jest również zwrócenie uwagi na profilaktykę zdrowotną. Podczas trwania zawodów prowadzona będzie akcja „Wykopmy raka na aut”, mająca na celu pokazanie jak niezwykle ważne w przypadku tej choroby są profilaktyka i badania.

Od godz. 17 do godz. 20 Centrum Sztuki Mościce zaprasza po raz drugi w tym roku na fajfy w Mościcach. Upłyną one w rytmie złotych przebojów pod hasłem „Chodź potańczyć”. Zabawę poprowadzą Krzysztof Borowiec i Ryszard Stankowski.

W tarnowskim teatrze o godz. 17 rozpocznie się przedstawienie „Poskromienie złośnicy” Wiliama Shakespeare’a w reżyserii Anny Gryszkówny. Premiera tego spektaklu na tarnowskiej scenie miała miejsce 30 grudnia ubiegłego roku. Przedstawienie zobaczyć będzie można również w niedzielę o godz. 17.

Pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zagrają w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z liderem, Wisłą Warszawa. Początek spotkania o godz. 18.

Niedziela

O godz. 16 w kinie „Marzenie” w cyklu Cinemarzenie obejrzeć będzie można arcydzieło Andrieja Zwiagincewa (reżysera takich filmów jak „Powrót” czy „Lewiatan”) „Niemiłość”. Film, który otrzymał Nagrodę Jury na festiwalu w Cannes, opowiada historię rozwodzącego się małżeństwa, poszukującego zaginionego 12-letniego syna. Z jednej strony jest to kameralna, rodzinna psychodrama, z drugiej wyjątkowo celna metafora współczesnej Rosji.

Na godz. 18 zapraszamy natomiast na antresolę Centrum Sztuki Mościce na walentynkowy koncert folkowy. Wystąpi w nim zespół „Holeviaters”, prezentujący niecodzienne połączenie muzyki folkowej z brzmieniem standardów jazzowych i swingowych w niepowtarzalnych aranżacjach.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>