Trzy medale pływaków w Nowym Sączu

Z trzema medalami wrócili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie z rozegranego wczoraj w Nowym Sączu finału wojewódzkiego Małopolskich Igrzysk Dzieci w pływaniu chłopców.

Złoty medal na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym wywalczył Igor Szczerba. Na tym samym dystansie, tyle że w stylu dowolnym, trzecie miejsce zapewnił sobie Tymoteusz Jarząb. Płynąca w składzie: Przemysław Kozioł, Natanael Stawarz, Filip Korman, Mikołaj Jurkiewicz, Tymoteusz Jarząb i Igor Szczerba, sztafeta 6×50 metrów stylem dowolnym sklasyfikowana została natomiast na drugiej pozycji.

W wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym tuż za podium uplasował się Mikołaj Jurkiewicz, a w rywalizacji na 50 metrów stylem motylkowym siódmy był Filip Korman. Lokatę w czołowej dziesiątce wywalczył także Przemysław Kozioł, zajmując dziewiąte miejsce na 50 metrów stylem dowolnym. Z dobrej strony zaprezentowali się w Nowym Sączu również Natanael Stawarz (dwunaste miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym) oraz Tomasz Maniawski (trzynasta pozycja na 50 metrów stylem dowolnym).

Wszyscy startujący w nowosądeckim finale uczniowie SP nr 20 z Oddziałami Sportowymi są na co dzień zawodnikami sekcji pływackiej UKS Sokół Mościce Tarnów, a ich trenerką jest Anna Jasiak.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku