Bruk-Bet Termalica przed rozpoczęciem wiosennych zmagań

Od spotkania z Koroną Kielce zmagania w 2018 roku rozpoczną piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Do starcia 22. kolejki (spotkanie w niedzielę g.15.30) obie drużyny przystępują po kilkutygodniowych przygotowaniach.

W ich trakcie Korona przebywała na zgrupowaniu w Turcji. Podczas niego podopieczni Gino Lettieriego rozegrali kilka sparingów. Pokonali CSM Politehnica Iasi 3:2, przegrali 0:3 z Amkarem Perm i dwukrotnie zremisowali 0:0 z Olimpik Donieck i Sepsi OSK. W ostatniej grze kontrolnej Korona pokonała Podbeskidzie Bielsko – Biała 1:0.

Do startu nowej rundy w LOTTO Eksraklasie Korona przystąpi z nowymi zawodnikami. Wzmocnili ją Bośniak z duńskim paszportem Sanel Kapidžić (wcześniejszy klub Fredrikstad FK), Piotr Malarczyk (Cracovia), czy Chorwat Oliver Petrak (Ordabasy Szymkent). Wczoraj klub zakontraktował napastnika Zlatko Janjica (MSV Duisburg).

Trenerzy i zawodnicy

W Bruk-Becie Termalice Nieciecza jest sporo osób związanych w przeszłości z Koroną Kielce. W poprzednim sezonie i to z bardzo dobrym skutkiem pracował w niej obecny sztab szkoleniowy „Słoni” (Maciej Bartoszek, Piotr Tworek i Kamil Kuzera). Ten ostatni był również zawodnikiem kieleckiego klubu. Rozegrał w nim 99 meczów i strzelił pięć goli. Fizjoterapeutą w Koronie był również Łukasz Miller.

W Koronie występowali również Dariusz Trela. W sezonie 2015/16 rozegrał 19 spotkań.

Vlastimir Jovanović barw kielczan bronił przez sześć lat (2010-16). Zaliczył 176 meczów, strzelił sześć bramek.

W latach 2015-2017 w Koronie był Rafał Grzelak. Jego bilans to 56 spotkań i 2 gole.

Dwa zwycięstwa „Słoni”, jeden remis i cztery porażki – taki jest aktualny bilans meczów „Słoni” z Koroną Kielce.

W niedzielę „Słonie” mają okazję przełamać złą passę. W LOTTO Ekstraklasie jeszcze nigdy nie zdobyły punktu w pierwszym po zimowej przewie spotkaniu. Do tej pory dwukrotnie przegrały na wyjeździe z Lechem Poznań 2:5 (luty 2016) i 0:3.

Ostatni etap przygotowań, cele stawiane przed zespołem i spotkanie z Koroną Kielce – o tym m.in. podczas dzisiejszej konferencji prasowej mówił szkoleniowiec „Słoni” Maciej Bartoszek.

Trener przekonywał, że dyspozycja Bruk-Betu Termaliki jest coraz lepsza. – Z każdym dniem idzie do góry. Widoczne to było m.in. podczas dzisiejszego treningu. Wszystko idzie zgodnie z planem. W okresie przygotowawczym zrealizowaliśmy nasze założenia. Pracowaliśmy mocno nad siłą, dynamiką i wytrzymałością. Dużą uwagę skupialiśmy nad organizacją gry. Na rynku transferowym byliśmy aktywni. Przeprowadziliśmy ciekawe ruchy kadrowe. Wzmocniliśmy m.in. defensywę, żeby jeszcze ją uszczelnić. Chociaż trzeba zaznaczyć, że zawodnicy, którzy dołączyli do nas później potrzebują trochę więcej czasu, żeby się wkomponowali –  mówił trener Bartoszek.

Szkoleniowiec mówił również o celach, stawianych przed zespołem. – Zawsze trzeba stawiać sobie ambitne zadania. Jeżeli będziemy mierzyli wysoko, to lepiej dla nas. Wszystko jest możliwe. Nie będzie łatwo. Runda rewanżowa zawsze jest trudniejsza – twierdził.

Wiosenne zmagania Bruk-Bet Termalica rozpocznie od spotkania z Koroną Kielce. To klub, w którym w poprzednim sezonie pracował Maciej Bartoszek. – Sentymenty trzeba odłożyć na bok. Ten mecz jest dla mnie jak każdy inny. W nim walczymy o punkty. Musimy ich szukać – dodaje trener.

Po zimowych transferach rywalizacja o miejsce w składzie Bruk-Betu Termaliki jest coraz ciekawsza. Dotyczy to również m.in. pozycji bramkarza. – W sparingach spotkania zaczynał Dariusz Trela. Jan Mucha ze względu na uraz miał trochę pecha. To spowodowało, że jego okres przygotowawczy był zaburzony. Doskonale wiemy, jaką przedstawia wartość. Chociaż trzeba przyznać, że teraz rywalizacja między słupkami jest ciekawsza  – dodawał opiekun „Słoni”

Występy w polskiej lidze to dla mnie krok do przodu. Cieszę się, że Bruk-Bet Termalica Nieciecza się mną zainteresowała. Ta drużyna to dobra mieszanka graczy i osobowości  – mówi nowy obrońca „Słoni” Fin Joona Toivio. Zawodnik zapewnia, że jest dobrze przygotowany do wiosennych zmagań. Opowiada również o swojej współpracy z poprzednim trenerem Ole Gunnarem Solskjærem.

Personalnie wyglądamy bardzo dobrze. Mamy wyrównaną kadrę.  Musimy pamiętać, że jesteśmy drużyną, bo to ona tworzy siłę.Jesteśmy w stanie powalczyć o bardzo dobry wynik. Do każdego meczu będziemy podchodzić jak do walki o życie. W piłce jest wszystko możliwe i realne – mówi przed rozpoczęciem sezonu Rafał Grzelak, obrońca Bruk- Betu Termaliki Nieciecza.

Źródło: http://www.termalica.brukbet.com

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku