Barbara Prymakowska druga we Włoszech

Reprezentantka tarnowskiego Sokoła, Barbara Prymakowska, z powodzeniem rywalizowała w długodystansowym biegu narciarskim Marcialonga Light, odbywającym się co roku w ostatnią niedzielę stycznia w prowincji Trydent w północno-wschodnich Włoszech.

Bieg ten rozgrywany jest na dystansie 45 kilometrów, a jego trasa prowadzi z Moeny do Predazzo. – Jest to bardzo wymagająca trasa. Jej pierwsze 22 kilometry wiodą ostro do góry, potem na biegaczy czeka natomiast kilka ostrych, zlodowaciałych zjazdów – mówi Barbara Prymakowska.

Tarnowianka pokonała ją w czasie 5:35.17,7 godz., co dało jej drugie miejsce w kategorii kobiet powyżej siedemdziesiątego roku życia. W tej grupie wiekowej szybsza od zawodniczki Sokoła Tarnów okazała się jedynie Rosjanka, Liudmila Kolobanova. W klasyfikacji generalnej kobiet, Barbara Prymakowska w gronie 225 zawodniczek, które osiągnęły linię mety, uplasowała się natomiast na 137. miejscu

Warto dodać, że dla pani Barbary, która w tym roku skończy 75 lat, był to już czwarty występ w tym włoskim maratonie. W roku 2010 zdecydowała się ona na start w głównym biegu Marcialonga (na dystansie 70 kilometrów), natomiast w latach 2009 i 2013 podobnie jak w tym roku rywalizowała w Marcialonga Light. Co ciekawe, w tegorocznym starcie pokonała trasę biegu o ponad trzy minuty szybciej niż pięć lat temu.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku