Menu

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018

W środę i czwartek, 7 i 8 lutego 2018 r. w Hali Sportowej PWSZ przy ul. Mickiewicza 8 w Tarnowie odbywają się imprezy w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. 

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

Imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour odwiedzają sportowcy z partnerskich klubów. W Tarnowie goszczą siatkarki Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów i szczypiorniści SPR Grupa Azoty Tarnów. 

Maja Grodzka, siatkarka Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów, tak mówi o imprezie: „Super zabawa, super wydarzenie. Tyle dzieci, z taką energią – po prostu bomba. Ja zaczęłam swoją przygodę z siatkówką dopiero w gimnazjum, a tutaj widzę że już jest potencjał na siatkarzy. Niektórzy są jeszcze mali, ale szybko się uczą.”.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Tarnowie sięgają po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018. 

Aktywne przedszkolaki poznają również podstawowe zasady ekologii, których uczą się dzięki Stora Enso.

Wyjątkowe atrakcje przygotowali partnerzy lokalni imprezy. Miasto Tarnów ufundowało m.in. kamizelki odblaskowe, kaski rowerowe i ogrzewacze, które rodzice i opiekunowie Aktywnych Przedszkolaków mogą wygrać w konkursach. Specjalne nagrody ufundował także Hit-Sport. 

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz i Pelikan. Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura. 

W czwartek, 8 lutego 2018 r. w Hali Sportowej PWSZ przy ul. Mickiewicza 8 w Tarnowie odbędą się kolejne dwie imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, pierwsza rozpocznie się o godz. 10.00, a druga o godz. 13.00. 

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. 

 źródło: Przedszkoliada.pl. 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>