Menu

Emilia Nizio obroniła tytuł mistrzyni Małopolski

Tarnowianka Emilia Nizio triumfowała w turnieju gry indywidualnej, rozgrywanych na kortach Grzegórzeckiego Kraków, Halowych Mistrzostw Województwa w tenisie do lat 12. Zawodniczka UKS ACT Sport Tarnów obroniła tym samym tytuł wywalczony przed rokiem, w całym turnieju oddając rywalkom tylko sześć gemów.

Uczennica czwartej klasy Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie-Mościcach rozstawiona była w Krakowie z numerem pierwszym, dzięki czemu miała w pierwszej rundzie wolny los. W ćwierćfinale jedenastoletnia tarnowianka zmierzyła się ze starzą o rok Marcelą Boroń, która w pierwszym pojedynku straciła zaledwie gema. Mecz ten zakończył się pewnym zwycięstwem Emilii, która pokonała zawodniczkę gospodarzy 6-1, 6-1.

Półfinałową rywalką naszej zawodniczki była turniejowa czwórka, Hanna Kołak z STT Fakro Nowy Sącz. Tarnowianka od początku dominowała w tej konfrontacji i ani przez moment nie było zagrożenia, że mecz może wymknąć się jej spod kontroli. Najlepiej świadczy zresztą o tym wynik spotkania, wygranego przez Emilię 6-0, 6-1.

W finale czekała na zawodniczkę UKS ACT Sport kolejna reprezentantka gospodarzy, rozstawiona z numerem drugim, Natalia Kłys. Tarnowianka bardzo dobrze weszła w to spotkanie, obejmując prowadzenie 4-0 i pewnie wygrywając pierwszego seta. W drugim, wyrównana walka trwała tylko do stanu 2-2, w kolejnych czterech gemach lepsza była Emilia Nizio, zwyciężając w całym spotkaniu 6-1, 6-2.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>