Pijany kierowca „TIRA” w centrum miasta

W godzinach rannych policjanci dąbrowskiej drogówki w centrum miasta zatrzymali 50 letniego kierującego samochodem ciężarowym,   który znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Kierujący 40-to tonowym zestawem miał w organizmie 0,77 mg/l, to jest ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie prowadzonej kontroli okazało się , że będący w takim stanie  kierowca zdołał przejechać już prawie 100 kilometrów.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed dąbrowskim Sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów co najmniej 3 lata oraz grzywna w wysokości nie mniejszej niż 5000 złotych

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku