Menu

Tarnovia po raz kolejny najlepsza w Małopolsce. Czas na Warszawę

Młodzi piłkarze Tarnovii Tarnów (rocznik 2006 i 2007) wygrali w Krakowie eliminacje wojewódzkie Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. To nowy format rozgrywek o halowe mistrzostwo Polski, w kategoriach wiekowych U-11 i U-12, wprowadzony w tym roku przez Polski Związek Piłki Nożnej.

 – Od zawsze było tak, że po zakończeniu rozgrywek na trawie drużyny przenosiły się na hale sportowe, kontynuując tam niejako procesy szkoleniowe i treningowe. W halach odbywało się również turnieje piłkarskie. W piłkę nożną gramy również zimą. Stąd pomysł na nowe rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN  – powiedział Łukasz Wachowski, dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.

W Krakowie zawodnicy Tarnovii bardzo dobrze weszli w turniej i w pierwszym meczu pewnie pokonali Pcimiankę Pcim. Zwycięstwo tarnowskich piłkarzy 4:0 (bramki: Hubert Jasiak 2, Kuba Złotnicki, Michał Lada), ani przez moment nie podlegało dyskusji. W drugim spotkaniu przeciwnikiem tarnowian była mocna ekipa Fabloka Chrzanów – faworyt turnieju. Młodzi piłkarze z Bandrowskiego i tym razem pokazali dobrą i dojrzałą taktycznie piłkę, pokonując piłkarzy z Chrzanowa 2:0, po bramkach Kuby Złotnickiego oraz Huberta Jasiaka.. W ostatnim meczu przeciwnikiem podopiecznych trenera Jacka Ćwika była ekipa Sandecji Nowy Sącz. W stojącym na najwyższym poziomie, ze wszystkich meczów krakowskiego turnieju, Tarnovia uległa sądeczanom 2:3 (bramki Kuba Złotnicki, Kuba Kukuś) i ich awans do finałów ogólnopolskich nie zależał już tylko od nich. Ostatecznie, w decydującym meczu turnieju Fablok Chrzanów pokonał ekipę z Pcimia i to Tarnovia korzystniejszą różnicą bramek (zdecydowała …jedna więcej strzelona bramek) wygrała małopolskie finały. Najlepszymi strzelcami turnieju byli Hubert Jasiak, Kuba Złotnicki oraz Kacper Wokacz (Sandecja). Do wyłonienia króla strzelców niezbędna była dodatkowa seria rzutów karnych pomiędzy zainteresowanymi. Ostatecznie statuetkę dla najlepszego strzelca zabrał do domu zawodnik z Nowego Sącza

 – Zagraliśmy niezły turniej, podobnie zresztą jak dwa poprzednie etapy eliminacji. W drodze do Warszawy rozegraliśmy 11 spotkań. 10 z nich skończyło się naszą wygraną. W stolicy postaramy się pokazać dobrą piłkę  – powiedział trener Jacek Ćwik.

W eliminacjach awans do warszawskich finałów uzyskali: Radek Surman (bramkarz), Konrad Kajmowcz (4 bramki na wszystkich etapach eliminacji), Piotr Rojek (4), Kuba Kukuś (3), Kacper Marszalik (4), Fabian Poręba (2), Konrad Madej 2, Michał Lada (2), Hubert Jasiak (8), Wojtek Witkowski (5), Kuba Złotnicki (12).

Szeroki skład

Młodzi piłkarze Tarnovii w roczniku 2006 stanowią liczną i mocną grupę. Większość z nich na co dzień uczęszcza do klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 18 w Tarnowie. W czasie, gdy jedna ekipa grała i wygrywała eliminacje w Turnieju Puchar Prezesa PZPN, inni grali w Turniejach w Skrzyszowie oraz Czarnej Tarnowskiej. W obu zaprezentowali dobry poziom i wskoczyli na pudło, zajmując 2. miejsca. Walnie przyczynili się do tego także: Maks Słota (bramkarz), Mateusz Fitt, Marek Szczerba, Konrad Borawski, Ola Mik, Maks Garncarz, Nikolas Gibes, Łukasz Musiał, Kuba Olszówka, Kuba Kuta.

 Przed nimi wszystkimi, kolejne turnieje i wyzwania. Powodzenia…

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>