Walentynkowy koncert folkowy

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na walentynkowy koncert folkowy. W niedzielę 11 lutego wystąpi tam zespół Holeviaters, prezentujący niecodzienne połączenie muzyki folkowej z brzmieniem standardów jazzowych i swingowych. Początek koncertu o godz. 18.

Holeviaters powstał w 2013 roku, a jego założycielami byli Anna Malacina–Karpiel (wokalistka zespołu) oraz Krzysztof Czech (skrzypek). Dwa lata później zespół wydał swoją pierwszą płytę „sing sing folk&swing”, na której znajduje się klasyka muzyki jazzowej, tradycyjne utwory pochodzące z Łuku Karpat, jak również własne kompozycje wokalistki grupy.

– Niebywały warsztat gry instrumentalnej połączony z charyzmatycznym, żywiołowym folklorem daje poczucie ciągłej tanecznej euforii. Poprzez muzykę i wizerunek lansowany na złotą epokę tych gatunków, grupa zabiera w podróż do przeszłości wszystkich pasjonatów dalekich wypraw – mówią o sobie muzycy Holeviaters. Obecnie obok dwójki założycieli w zespole występują: Zbigniew Bałdys (gitara), Bartłomiej Stuchlik (kontrabas), Janusz Korczyk (akordeon) oraz Łukasz Walczak (perkusja).

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku