Menu

KARNAWAŁOWY PORANEK Z BAJKĄ W FILII MBP W SZARWARKU

Nadszedł karnawał – czas zabaw, maskarad i wielkich balów. W jednym   z nich uczestniczyły przedszkolaki, które 23 stycznia br. przybyły wraz z opiekunem Katarzyną Adamczyk do Filii Bibliotecznej w Szarwarku, by wspólnie wziąć udział w „roztańczonych” zajęciach.

W czasie bibliotecznej maskarady z pewnością nikt się nie nudził, bowiem program imprezy był atrakcyjny i ciekawy. Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło czytanie – tym razem karnawałowego opowiadania Gilberta Delahaye`a  Martynka idzie na bal. Utwór przedstawia historię Martynki, która dostała zaproszenie na kostiumowy bal i musi zdecydować, za co chce się przebrać. Dziewczynka postanawia, że w tym roku będzie ogrodowym kwiatem, jednak jej sukienka jest zniszczona. Jak sobie z tym poradziła? Tego właśnie mogły się dowiedzieć dzieci, które z wielką uwagą wsłuchiwały się  w historię dobrze im znanej i lubianej bohaterki -Martynki. Po skończonej lekturze odwiedziliśmy między innymi Rio de Janeiro  i Wenecję oglądając prezentację multimedialną na temat karnawału    i najbardziej roztańczonych miejsc na świecie. Naszą uwagę przykuły piękne stroje i karnawałowe maski, które w kolejnej części spotkania dzieci przygotowały. A potem były już tylko zabawy i tańce… w końcu karnawał trwa.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>