Wojnicki Koncert Noworoczny

14 stycznia mury wojnickiej kolegiaty rozbrzmiały pięknym śpiewem i muzyką. O godzinie 16 odbył się tradycyjny dla Wojnicza Koncert Noworoczny, który jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnym w gminie.

Przybyli goście mieli okazję wysłuchać najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Majewskiej i Włodzimierza  Korcza z towarzyszeniem Strzyżowskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Grzegorza Oliwy.  Koncert patronatem objęli: Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk i Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Wojniczu ks. dr Jan Gębarowski. Organizatorami wydarzenia byli: Parafia pw. Św. Wawrzyńca w Wojniczu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku