Menu

Tarnowscy pięściarze na czele rankingu PZB

W ogłoszonym przez Polski Związek Bokserski rankingu za 2017 rok, PTB Tiger Tarnów z dorobkiem 310 pkt. sklasyfikowany został na osiemnastym miejscu w Polsce, w Małopolsce ustępując pola jedynie Wiśle Kraków. Drugi tarnowski klub, Global Boxing zgromadził natomiast 45 pkt., co dało mu osiemdziesiąte siódme miejsce w klasyfikacji generalnej i czwartą lokatę wśród klubów województwa małopolskiego.

Indywidualnie najwyżej spośród tarnowian uplasowali się dwaj reprezentanci PTB Tiger: Damian Kiwior oraz Maciej Basta. Ten pierwszy otwiera klasyfikację najlepszych seniorów w wadze 69 kg, ten drugi okazał się najlepszym kadetem rywalizującym w kategorii 48 kg.

W czołowych trójkach znaleźli się także Gracjan Ciureja z PTB Tiger oraz Klaudia Fitrzyk z Global Boxing. Gracjan sklasyfikowany został na drugim miejscu w kategorii 46 kg kadetów, Klaudia uplasowała się natomiast na trzeciej pozycji w gronie juniorek występujących w kategorii 69 kg (w wadze 75 kg tarnowianka zapewniła sobie ósmą lokatę).

Wśród juniorek szóste miejsce w kategorii 48 kg zajęła Patrycja Kowalczyk z Global Boxing, w rankingu juniorów na siódmej pozycji w wadze 91 kg uplasował się natomiast Artur Górski z PTB Tiger.

Jego klubowa koleżanka Kinga Misiaszek zapewniła sobie ubiegłorocznymi startami piątą lokatę wśród kadetek w wadze 54 kg, a inna występująca w tej kategorii wiekowej reprezentantka PTB Tiger, Weronika Ferdynus uplasowała się na ósmym miejscu w wadze 75 kg. W rankingu znalazł się także, sklasyfikowany na dziewiętnastym miejscu w kategorii 70 kg, kadet Global Boxing, Jakub Niemiec.

Na koniec kilka słów o najmłodszych tarnowskich pięściarzach, czyli młodzikach. W wadze 50 kg Albert Rogoż z PTB Tiger uplasował się na szóstym miejscu, a walczący w kategorii 54 kg jego klubowy kolega Kacper Ciureja zajął siódmą pozycję.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>