Menu

Nawigacja poprowadziła kierowcę tira na wąskie, gminne drogi

Kierowca zespołu pojazdów (tira) zbyt mocno zaufał nawigacji co w konsekwencji skończyło się uszkodzeniem naczepy oraz zniszczeniem barier ochronnych drogi gminnej.

Gdy w poniedziałek (15.01) 50-letni mężczyzna wsiadł do swojej ciężarówki nie przypuszczał, że tak się ten dzień skończy. Doświadczony kierowca w porze wieczorowo-nocnej tak zaufał swojej nawigacji, że bezkrytycznie słuchał jej wskazówek, a ta pokierowała go na wąską drogę gminną. Gdy zorientował się, że nie przejedzie pod wiaduktem drogowym próbował wycofać i nawrócić.

Na bardzo wąskiej drodze skończyło się to zniszczeniem barier ograniczających drogę, a w konsekwencji zsunięciem się kół naczepy do rowu. Ponieważ naczepa była wypełniona ponad 24 tonami ładunku kierowca nie miał możliwości już wyjechania. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu naczepa została ustawiona ponownie na drodze, a zdezorientowany kierowca mógł kontynuować dalszą podróż.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>