Śmiertelny wypadek w Starych Żukowicach

Około godziny szóstej rano w Starych Żukowicach w wypadku drogowym zginął mężczyzna – pasażer osobówki, która na śliskiej nawierzchni wpadła do przydrożnego rowu melioracyjnego. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśnią policjanci oraz biegli z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Dziś (11.01) tuż po szóstej rano na drodze gminnej w Starych Żukowicach kierowca volkswagena na śliskiej jezdni nie zapanował nad swoim samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. W samochodzie podróżowało trzech mężczyzn w wieku 30-32 lata. Trzydziestolatek, pasażer podróżujący na tylnej kanapie passata w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Pozostali uczestnicy zostali przetransportowani do tarnowskiego szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci na miejscu stwierdzili, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, a jego zawartość w wydychanym powietrzu sięga wartości prawie 1,5 promila. Przeprowadzone dodatkowe badania w szpitalu wykazały, że mężczyzna jest również po spożyciu środków odurzających. Droga gminna była całkowicie nieprzejezdna przez około 4 godziny.

Okoliczności oraz przebieg zdarzenia wyjaśnią policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wspólnie z biegłymi z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku