I Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych: Niezłomni – Niezwyciężeni

4 marca 2018 roku w niedzielę w Ciężkowicach  przy budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego rozpocznie się bieg poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ciężkowicki bieg został nazwany „Niezłomni – Niezwyciężeni – pamięci Danuty Siedzikówny ps. Inka”.

Co roku będziemy przybliżać młodemu pokoleniu nową, wybraną postać Żołnierza Niezłomnego. Nad biegiem objęli honorowy patronat Instytut Pamięci Narodowej, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Burmistrz Ciężkowic Zbigniew Jurkiewicz. Bieg organizuje Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach, Centrum Kultury i Promocji w Ciężkowicach – Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach oraz Kępa Sport.

Inicjator biegu dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego Józef Parys powiedział: „W roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę organizując bieg poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych – Żołnierzy Niezłomnych chcemy przybliżyć młodzieży sylwetkę tych bohaterów walki o suwerenność, którzy po 1945 roku w obliczu drugiej sowieckiej okupacji nie złożyli broni i bardzo często walczyli do ostatniej kuli, do pojmania przez sowieckich lub ich kolaborujących komunistycznych współpracowników. Przez kilkadziesiąt lat bohaterowie walk 1944-1963 byli wymazywani z narodowej pamięci. My chcemy ich przywrócić pamięci ogółu w tym szczególnie młodzieży i oddać im hołd.”

Program:
– Biuro zawodów – od 9:00 – 11:30
– Start Biegów Dzieci: 11:00
– Start Biegu Głównego: 12:00

Dystanse:

Bieg Główny
– Dystans: ok 10 km
– Start o godzinie: 12:00
– Limit czasowy: 90 minut
– Trasa oznakowana co 1 km, na czas trwania biegu ruch drogowy zostanie ograniczony, obowiązuje ruch prawostronny)
– Pomiar czasu: elektroniczny

Klasyfikacja OPEN – Kobiety / Mężczyźni