Zapowiedzi Wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA – styczeń 2018

78-piętrowy domek na drzewie

Szósty tom najśmieszniejszej serii od czasów „Dziennika cwaniaczka”! Andy i Terry mieszkają w siedemdziesięcioośmiopiętrowym domku na drzewie (mieli sześćdziesięciopięciopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: sąd z mechanicznym sędzią Młotosławem Bęc-Walskim, Terrynówek (obłąkaną mieścinę pełną klonów Terry’ego), krowywiadowców, Mela Gibona i bardzo złą kaczkę. No, na co czekacie? Właźcie!

Gdzie się chowa śnieżna sowa? Znajduj zwierzęta na wszystkich kontynentach

Kto dostrzeże nietoperze? Kto odszuka nieświszczuka? Wyrusz w podróż dookoła zwierzęcego świata – od niebosiężnych szczytów Himalajów po tajemnicze głębie Pacyfiku. Po drodze zabłądzisz na pustyni Gobi, popłyniesz na wyspy Galapagos, wypatrzysz jaguara w lasach deszczowych Amazonii, zanurzysz się w jeziorze Bajkał, zagłębisz w bezkresnej rosyjskiej tajdze, a nawet popluskasz w gorących źródłach Japonii ze stadkiem makaków. A także dowiesz się w końcu, kim są: moloch straszliwy, patelnica niebieskoplama, perewiaska marmurkowa, orłosęp brodaty, groźnica niema, lodofoka grenlandzka i kotek cętkowany. Ta książka oczaruje każdego małego przyrodnika

Czternasta złota rybka

Co by było, gdybyście oboje z DZIADKIEM byli w tym samym wieku? Ellie nie lubi zmian. Tęskni za piątą klasą. I za najlepszą przyjaciółką. A nawet za zmarłą złotą rybką. I nagle pewnego dnia w jej życiu pojawia się dziwny chłopiec. Wszystkimi chce dyrygować. Wydaje się lekko stuknięty. Ale najdziwniejsze jest to… że przypomina dziadka Ellie, uczonego, który ma bzika na punkcie nieśmiertelności.  Czyżby ten niezdarny nastolatek był naprawdę dziadkiem Melvinem? I czy ostatecznie udało mu się rozwikłać tajemnicę wiecznej młodości?

Cudaczek-Wyśmiewaczek

Cudaczek-Wyśmiewaczek, licho malusie i cieniutkie jak igła, mieszkał w domku, co to nie był ani duży, ani mały, tylko w sam raz. Nie jadł i nie pił, tylko śmiechem żył. Śmiał się i śmiał do rozpuku, a brzuszek pęczniał mu i pęczniał, aż napęczniał jak ziarnko grochu. Wtedy Cudaczek był syty i zadowolony. Obrażalska, Złośnicki, Beksa, pan Byle-jak, unikająca grzebienia Kasia i inne dzieci dostarczały złośliwemu skrzatowi wielu powodów do szyderczego śmiechu. Wredne licho tylko nim się żywiło i trudno było się od niego uwolnić. Koniecznie sprawdźcie, jak dzieciaki sobie z tym poradziły! „Cudaczek-Wyśmiewaczek” to ulubiona lektura wielu pokoleń dzieci!

Mamusie z dziećmi

Dzieci zwierząt mają mamusie tak jak i ty.

W tej uroczej czarno-białej książce spotkasz różne mamy i ich dzieci. Zwierzęta z sąsiedztwa, jak kota czy kurę, i te dzikie, z dalekich krajów, jak pingwina czy słonia.

Stymulująca wzrok i wspierająca rozwój książeczka dla niemowląt od pierwszych miesięcy życia.

Guido van Genechten urodził się w 1957 roku w Mol w Belgii. Studiował rysunek i malarstwo, a także grafikę i fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Mol. Przez wiele lat pracował jako grafik. Obecnie jest ilustratorem książek dla dzieci na pełen etat. W 1988 roku otrzymał międzynarodową Nagrodę Miasta Hasselt jako najlepszy ilustrator za swoją autorską książkę „Rikki”. Ta nagroda zapoczątkowała jego światową karierę. „Rikki” został przetłumaczony na kilkanaście języków, a Guido stworzył wiele bestsellerowych książek. Został wyróżniony licznymi nagrodami, między innymi Nagrodą Reader’s Digest dla najlepszego ilustratora książek dla dzieci.

Tatusiowie z dziećmi

Dzieci zwierząt mają tatusiów tak jak i ty.

W tej uroczej czarno-białej książce spotkasz różnych tatów i ich dzieci. Zwierzęta z sąsiedztwa, jak psa czy ptaka, i te dzikie, z dalekich krajów, jak fokę czy nosorożca.

Tajemnice gruzińskiego smaku. 79 przepisów

Giorgi Maglakelidze prezentuje kilkadziesiąt rodzinnych przepisów na tradycyjne potrawy gruzińskie, urzekające bogactwem przypraw, smaków i aromatów. Przystawki, dania główne, przekąski, sałatki, sosy, a nawet przetwory i marynaty  ̶  wszystkie opisane w przystępny sposób i wzbogacone apetycznymi fotografiami. W książce, poza zdjęciami potraw, czytelnik znajdzie także widoki z regionów, z których pochodzą te wyjątkowe przepisy, oraz tradycyjne toasty. Piękne krajobrazy i smakowite potrawy z pewnością będą zachętą nie tylko do gotowania, lecz także do odwiedzenia malowniczej Gruzji.

Absolutnie fantastyczne połącz kropki

Ponad 100 intrygujących kropkowanek. Przygotuj się na tworzenie i odkrywanie! Zapraszamy do świata niezwykłych łamigłówek. Podejmij wyzwanie, a poznasz nowych przyjaciół i fantastyczne historie. Wystarczy, że połączysz kropki!