Menu

Futsal – 10 kolejka bardzo okrojona

Bardzo okrojona została dziesiąta kolejka Ekstraklasy Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport, a pierwszym powodem jest rezygnacja z rozgrywek Control Process Luxtorpedy. Drużyna ta od początku powstania ligi brała udział, aż w końcu nastał moment, kiedy sztab podjął decyzję o rozstaniu.

Powodem są kłopoty kadrowe i kontuzje, w tym ich czołowego zawodnika, dlatego w 2018 roku nie zobaczymy ich na parkiecie TLF PS. Runda rewanżowa liczyła będzie więc dziewięciu uczestników, a każdy z nich otrzyma darmowe punkty. Pierwszym z nich jest Lumaro Elbud, choć i bez tych punktów nie straciłoby pozycji lidera. Stało się na skutek swojej przewagi punktowej, ale też przez odwołane w tej kolejce spotkanie wicelidera. Sportmossimo.pl Grabówka zgodziło się bowiem na przełożenie spotkania z Gryfem Borzęcin. Także Topicar Auto Części prosił o zmianę terminu rozegrania meczu z Białą Gwiazdą, więc tych spotkań było bardzo mało. Najciekawiej zapowiadała się rywalizacja o trzecie miejsce, które przed tą serią zajmowała Grupa Azoty PROREM.

Rywalem był ich bezpośredni konkurent, z którym od kilku sezonów toczy zacięte pojedynki, głównie o … trzecie miejsce. Westovia Okna Pawłowski w ostatnim czasie ma jednak dobry okres gry i po zwycięstwie choćby w Pucharze Ligi, ich morale wzrosło. Pierwsze trafienie było jednak dziełem graczy z Azotów, a sytuację sam na sam wykorzystał Sebastian Zawrzykraj. Ich radość nie trwała jednak zbyt długo, bo przebojowy w tym dniu Dawid Szczerba (zdj) zdobył po chwili dwa ze swoich trzech goli i wyprowadził Westovię na prowadzenie. Do remisu doprowadził jednak Kamil Pawlak i znów było gorąco. Jeszcze przed przerwą „żabki” wyszły na prowadzenie, a strzelcem gola po koronkowej akcji był Rafał Zegar. Po przerwie zdobył on kolejnego gola, a przewagę powiększył Tomasz Nytko. Pod koniec meczu PROREM wykorzystał rzut karny, a pewnym strzelcem okazał się Krzysztof Wrzosek. To jednak zepchnęło ich w tabeli na dalszą lokatę. Westovia cieszyła się ze zwycięstwa, ale nie z trzeciego miejsca w tabeli, bo „gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta”. Mowa tutaj o Pchelkowsky Tar-Sped, który zagrał w tej kolejce dwukrotnie z (B)oca Czemarol.

Stało się na skutek wcześniejszego przełożenia meczu i w krótkim odstępie czasu rozegrali ze sobą mecz i rewanż. „Pchełki” znów pokazały, że w tym sezonie czują się mocni i dwukrotnie pokonały autsajdera rozgrywek. W pierwszym meczu Artur Rogóż starał się popsuć humor faworytowi, ale ci byli nieugięci i wpakowali im sześć goli. Szczególnie pierwszy z nich był wyjątkowej urody, kiedy to Damian Chudyba pokusił się ze swojej połowy przelobować bramkarza drużyny przeciwnej. Później dołożył on drugie trafienia, a Tomasz Szalecki, Mateusz Groński, Marcin Jarosz i Krzysztof Stachowiak kontynuowali „dzieło zniszczenia”. W drugim meczu było podobnie i choć Krystian Kozioł ustrzelił hattrcika to nie uchronił swojego zespołu od porażki. Mateusz Orlik, Damian Chudyba, Tomasz Szalecki, Krzysztof Stachowiak i Mateusz Groński zdobyli łącznie dziesięć goli. Te wygrane przesunęły ich na trzecie miejsce i realną szansę na jeszcze większą zdobycz.

Wyniki:

Control Process Luxtorpeda 0:5 Lumaro Elbud
Pchelkowsky Tar-Sped 10:3 (B)oca Czemarol
(B)oca Czemarol 1:6 Pchelkowsky Tar-Sped
Westovia Okna Pawłowski 6:3 Grupa Azoty PROREM

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>