Menu

Zapowiedzi weekendowe

Koncerty kolęd i pastorałek, kabaret literacki i orszak Trzech Króli to najważniejsze wydarzenia nadchodzącego weekendu. Od piątku do niedzieli nie zabraknie również emocji dla kibiców sportu.

Piątek

O godz. 17 w Teatrze im. Ludwika Solskiego odbędzie otwarta dla publiczności próba koncertu „Przybieżeli…” StarNowa. Grupa StarNowa zaprezentuje w nim tradycyjne polskie kolędy w odświeżonych aranżacjach, pastorałki oraz świąteczne przeboje. Koncert poprzedziły trzymiesięczne warsztaty wokalne, w których udział wzięli uczestnicy wyłonieni podczas castingu. Na scenie pojawi się ponad trzydziestu wykonawców w różnym wieku, a spotkają się na niej artyści amatorzy, profesjonalni muzycy oraz zawodowe aktorki.

Na godz. 18 zapraszamy kibiców siatkówki do hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Dojdzie tam do pojedynku pomiędzy UKS Jedynka Tarnów a Prądniczanką Media Gold Kraków, którego stawką będą punkty w pierwszej lidze małopolskiej kobiet.

O godz. 19 na Małej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego, Tarnowski Kabaret Literacki NaTenCzas zaprezentuje spektakl Magiczne Czasy Kabaretu Zielony Balonik. Zobaczyć go będzie można w tarnowskim teatrze również w niedzielę o godz. 19.

Sobota

O godz. 10 w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 na os. Legionów rozegrany zostanie mecz o mistrzostwo małopolskiej ligi juniorów w piłce ręcznej. Rywalem „siódemki” MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów będzie w nim zespół MOSiR Bochnia.

W hali przy os. Legionów odbędzie się również pojedynek małopolskiej ligi młodziczek w piłce ręcznej pomiędzy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów a Gościbią Sułkowice. Początek spotkania o godz. 11.45.

O godz. 13 (bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12 celebrowanej w katedrze przez biskupa Stanisława Salaterskiego) z Placu Katedralnego wyruszy „Orszak Trzech Króli”. Jego uczestnicy przejdą przez rynek, a następnie ulicami Wekslarską, Bramą Pilzneńską, Wałową, Targową i Bernardyńską do ogrodu ojców bernardynów.

Na godz. 17 i 20 zapraszamy do tarnowskiego teatru na koncert „Przybieżeli…” StarNowa, którego próba otwarta dla publiczności odbędzie się w piątek o godz. 17.

O godz. 18 kolejny ligowy mecz przed własną publicznością rozegrają pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Ich rywalem będzie zespół Uni Opole, a spotkanie to rozegrane zostanie jak zwykle w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Niedziela

W hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach pierwszy w tym roku mecz rozegrają chłopcy MUKS 1811 Unii Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 11 pojedynku ich rywalem będzie Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

O tej samej porze rozpoczną swój pojedynek koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów rywalizujące w lidze kadetek „B”. W hali przy ul. Gumniskiej zmierzą się one z UKS Basket Dąbrówka.

W Teatrze im. Ludwika Solskiego odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”, który zaprezentuje widowisko muzyczno-taneczne „Oj jedzie kulig, jedzie”, oparte na zwyczajach świąteczno-noworocznych Krakowiaków Wschodnich. Zaprezentują się w nim wszystkie grupy wiekowe zespołu, przedstawiając polskie kolędy i pastorałki. Początek przedstawienia o godz. 16

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>