Wydawnictwo Jaguar – zapowiedzi na I kwartał

Graffiti Moon

Cath Crowley

Wielokrotnie nagradzana (6 prestiżowych nagród!), entuzjastycznie przyjęta przez czytelników (ponad 16 000 opinii na goodreads.com!) powieść o szaleństwach młodości.

Lucy jest zakochana w tajemniczym malarzu graffiti. Ed myślał, że zakochał się w Lucy, dopóki ta nie złamała mu nosa. Dylan kocha Daisy, ale obrzucanie jej jajami prawdopodobnie nie było najlepszym sposobem, by to okazać. Jazz i Leo powoli zbliżają się do siebie. Intensywne i pełne radości 24 godziny z życia czworga nastolatków u progu dorosłości, odkrywania, kim są i kim chcą być.

Nowa liryczna powieść autorstwa wielokrotnie nagradzanej autorki Cath Crowley.
Jesienią kolejna powieść autorki.

Pamiętnik Zuzy-Łobuzy, tom 9

Alice Pantermüller, Daniela Kohl

Dziewiąty tom uwielbianej przez dzieci Zuzy-Łobuzy! W przygotowaniu kolejne części.

Seria w stylu niezapomnianych Dzienników cwaniaczka i Hani Humorek. Przezabawne zapiski jedenastoletniej Zuzy, która przeżywa niezwykłe przygody. Znakomite połączenie narracji z komiksem, zabawy z edukacją.

Zośka i Sandra mają malutkiego braciszka! Wczoraj ich tata zjawił się w ich życiu z małym Eryczkiem jak grom z jasnego nieba. Chłopczyk ma już kilka ząbków i umie chodzić i jest słodki. Jasna sprawa, że Zuza pomoże swojej najlepszej przyjaciółce się nim opiekować ‒ jakby nie było, na młodszych braciach zna się jak nikt!

Informacje o serii i obszerne fragmenty na: www.pamietnikzuzylobuzy.czasdzieci.pl

Narzeczona księcia

William Goldman

Nowe wydanie klasycznej powieści, która wyszła spod pióra znanego scenarzysty Wiliama Goldmana, w tłumaczeniu Pauliny Braiter.

Awanturnicza powieść fantasy i romantyczna historia miłosna w jednym. Jeżeli jeszcze dodamy do tego błyskotliwy dowcip i kultową ekranizację z plejadą gwiazd, to mamy prawdziwy międzypokoleniowy bestseller.

Szermierka. Zapasy. Tortury. Trucizna. Prawdziwa miłość. Nienawiść. Zemsta. Olbrzymi. Myśliwi. Źli ludzie. Dobrzy ludzie. Najpiękniejsze damy. Węże. Pająki. Zwierz wszelkiego gatunku i pochodzenia. Ból. Śmierć. Śmiałkowie. Tchórze. Siłacze. Pościgi. Ucieczki. Kłamstwa. Prawda. Cuda. Namiętność… to tylko drobna część tego, co można znaleźć w opowieści o pięknej Buttercup, dzielnym Inigu, mocarnym Fezziku i tajemniczym człowieku w czerni…

Autor powieści jest nagradzanym scenarzystą filmowym (Maratończyk, Wszyscy ludzie prezydenta, O jeden most za daleko, Misery). Nagrodzony Oscarami za scenariusze Butch Cassidy i Sundance Kid (z Paulem Newmanem i Robertem Redfordem) oraz Wszyscy ludzie prezydenta (z Redfordem, Dustinem Hoffmanem i Jasonem Robbardsem).

Rycerze pożyczonego mroku tom 2,

Wieczny dwór

Dave Rudden

Drugi tom opowieści o świecie żyjącego mroku, w którym czyha niewidzialny wróg.Fantasy pełne humoru! Dla miłośników Zwiadowców, Percy’ego Jacksona i Harry’ego Pottera!
Drzwi między naszym światem a światem mroku zostały otwarte na oścież. Teraz Rycerze muszą zmierzyć się z dworem Bezkresnego Króla. Dwór wystosował oficjalne zaproszenie do Denizena, chcąc podziękować mu za ocalenie królewskiej córki. To albo wyjątkowy zaszczyt… albo pułapka. Kiedy Rycerze spotykają członków Wiecznego Dworu, rozpoczyna się bitwa.

Milion światów z tobą

Claudia Gray

Trzecia część trylogii FIREBIRD Claudii Grey ‒ bestsellerowej autorki New York Timesa.

Połączenie gorącego romansu z powieścią akcji i science fiction.Niezwykła podróż po złożonych zakrętach alternatywnych światów i osobowości, gdzie los jest nieunikniony, prawda nieuchwytna, zaś miłość pozostaje największą z tajemnic.