Menu

Dwa miliony na parking w Mościcach

Blisko dwa miliony złotych wynosi uzyskane przez Tarnów unijne dofinansowanie do budowy parkingu „parkuj i jedź” w Mościcach. Umowę w tej sprawie podpisali dziś prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela i wicemarszałek Małopolski, Stanisław Sorys. Koszt inwestycji wynosi ponad 4,9 miliona złotych.

Jednopoziomowy parking pomieści 188 aut osobowych i 30 rowerów. W ramach inwestycji powstanie również między innymi zatoka autobusowa i zatoki dla samochodów osobowych, na których kierowca będzie mógł na chwilę zaparkować i bezpiecznie wysadzić podwożonego na pociąg pasażera. – To już drugi obiekt w Tarnowie, który będzie służył wsparciu przewozów kolejowych. Pierwszy parking „parkuj i jedź”, przy dworcu PKP w Tarnowie dobrze spełnia swoją funkcję i cieszy się coraz większą popularnością – mówił przy podpisaniu umowy prezydent Tarnowa. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. – Z parkingu skorzystają zarówno pasażerowie, jak i kibice, przyjeżdżający na położony w sąsiedztwie Stadion Miejski. Cieszę się, że przekazujemy środki na ten cel – mówił wicemarszałek Małopolski, Stanisław Sorys.

Prace przy budowie parkingu będą prowadzone w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Na ten rok planowane jest przygotowanie projektu, a rozpoczęcie budowy na rok przyszły.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>