Menu

Helenka pierwszą tarnowianką 2018

Pierwsza tarnowianka urodzona w 2018 roku ma na imię Helena. Dziewczynka jest zdrowa, urodziła się 2 stycznia o godzinie 5.50 w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika. Jest pierwszym dzieckiem Justyny i Mateusza Dydyńskich z Tarnowa.

Pierwszą tarnowiankę i jej rodziców odwiedził dziś prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela. W prezencie przyniósł bon o wartości dwóch i pół tysiąca złotych „na pierwsze potrzeby”, a także kwiaty i list gratulacyjny, w którym życzył rodzicom, aby wysiłek wkładany w wychowanie dziecka przynosił jak najlepsze owoce. – Cieszę się, że Helenka dołączyła do grona tarnowian – mówił prezydent.Rodzina dostała też upominki miejskie i prezenty od dyrekcji szpitala.

W chwili narodzin Helenka mierzyła 52 centymetry i ważyła 3060 gramów. Jej mama, pani Justyna Dydyńska, z zawodu pielęgniarka, czuje się dobrze. Jak mówi cieszy się, że dziecko urodziło się już w Nowym Roku. Podkreślała dobrą jakość opieki medycznej w szpitalu i powiedziała też, że pomysł imienia dla córki podsunęła jej siostra. – Chcieliśmy klasyczne imię. No i ładnie się zdrabnia – mówiła. Tata Helenki, Mateusz Dydyński, był przy narodzinach pierworodnej. Jak mówi, to było ważne, choć trudne przeżycie. – Na początku się bałem, że spanikuję, bo to pierwsze dziecko, bo jestem mężczyzną, ale dla kobiety robi się wszystko. Byłem przy tym, a teraz jestem z tego dumny. Jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Zgodnie z kryteriami, przyjętymi przed laty w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tarnowie, za pierwszego tarnowianina uznawane jest dziecko, którego mama jest zameldowana w Tarnowie, urodzone w tarnowskim szpitalu.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>