Menu

5 sprawdzonych sposobów na sylwestrowe szaleństwo

Ostatni dzień roku, to jedna z nielicznych okazji, aby spotkać się w gronie najbliższych. Czym byłaby zabawa sylwestrowa pozbawiona przyjaciół? Przygotuj niezapomnianą domówkę i zaskocz znajomych oryginalnym motywem przewodnim. Niech wszyscy się dowiedzą, że organizujesz najlepsze sylwestrowe spotkania!

Zabawa w rytmie Koko Loko

Październik. Podczas jednego ze spotkań towarzyskich, zadeklarowałeś grupie przyjaciół, że w tym roku zapraszasz ich do siebie na świętowanie Nowego Roku. Listopad. Znajomi proszą Cię o potwierdzenie wspólnego Sylwestra. Grudzień. Do końca roku pozostały zaledwie dwa tygodnie, podczas których chcesz przygotować niezapomniane atrakcje, jednak wciąż brakuje Ci inspiracji. Kiedy za oknem śnieg i ujemne temperatury, każdy marzy o „ciepłych krajach”, dlatego zorganizuj egzotyczną, imprezową oazę! Dokonaj błyskawicznej oceny sytuacji. Zastanów się, gdzie umieścisz leżaki dla gości. Wygospodaruj specjalne miejsce na sylwestrowe przekąski i drinki z palemką. Do znajomych wyślij następującą wiadomość: „Na sylwestrową zabawę koniecznie przygotujcie egzotyczne stroje – koszule hawajskie, krótkie spodnie i japonki”. Przygotuj specjalną muzyczną składankę, której nie może zabraknąć podczas sylwestrowej zabawy. A przekąski? Poproś znajomych, aby wspólną zabawę wzbogacili własnymi kulinarnymi popisami.

Twój sylwestrowy niezbędnik:

Muzyczna lista z egzotycznymi przebojami
Stroje plażowe i wygodne leżaki
Przekąska Koko Loko – kostka kokosowa w mlecznej czekoladzie w towarzystwie prażonego nerkowca z dodatkiem wiórków kokosowych

Cud Miód – siła tradycji w nowoczesnym wydaniu

Jeżeli uważasz, że rodzima historia pełna jest pięknych tradycji, które powinny być kultywowane, wykorzystaj organizację tegorocznego Sylwestra, żeby przypomnieć znajomym starą prawdę: „Cudze chwalicie, swojego nie znacie”. Zaproponuj, aby każdy z zaproszonych gości przygotował strój nawiązujący do polskiej historii i tradycji. Wyszukaj przepisy na tradycyjne staropolskie potrawy, które zagoszczą na stole podczas sylwestrowej zabawy oraz poproś przyjaciół, aby przygotowali potrawy, które przywołują wspomnienia dzieciństwa. Powiewem nowości podczas „tradycyjnej” zabawy może stać się karaoke, podczas którego wykonywane będą wyłącznie polskojęzyczne utwory.

Twój sylwestrowy niezbędnik:
Zestaw do karaoke z polskimi utworami
Przepisy na dania z kuchni staropolskiej
Cud Miód od Bakalland – prażona kukurydza i orzechy nerkowca skąpane w miodzie

Kto zostanie sylwestrowym Love Lasem?

Bal przebierańców! Mimo że ostatni raz brałeś w nim udział w szkole podstawowej, pamiętasz emocje towarzyszące samodzielnemu wykonywaniu stroju. Chciałeś być oryginalny, dlatego poprosiłeś rodziców o pomoc. Chciałeś zostać… Zorro! Chociaż tata tłumaczył Ci, że w ubiegłym roku (na balu Twojego starszego brata) kilkunastu chłopców wybrało ten strój, nie dałeś się przekonać. Następnego dnia okazało się, że warto słuchać rad rodzicielskich. Nie tylko, nie byłeś jedynym Zorro w szkole, lecz z przykrością musiałeś stwierdzić, że strój niektórych chłopców prezentuje się zdecydowanie lepiej niż Twój. Do domu wróciłeś zdenerwowany i od progu oznajmiłeś, że „już nie koleguję się z Bartkiem”. W tym roku, nie popełnij błędów młodości i zaskocz zarówno przyjaciół, jak i swoją wyobraźnię. Dodatkowo, poproś przyjaciół, żeby przygotowali potrawy, związane z prezentowanymi przez nich postaciami. Wówczas upewnisz się, że impreza sylwestrowa będzie niezwykłą mieszanką smaków, bohaterów i dobrej zabawy. Ty już wiesz, kto zdobędzie zaszczytny tytuł sylwestrowego Love Lasa!

Twój sylwestrowy niezbędnik:
Oryginalny strój, który zaskoczy zaproszonych gości
Dobry humor i uśmiech od ucha do ucha
Przekąska Love Las, która łączy w sobie doskonały smak żurawiny z sokiem jagodowym oraz aromat prażonego migdała z białą czekoladą

    O!Żesz Sezam – najlepszy scenarzysta imprezy sylwestrowej

Motywy filmowe i bohaterowie głośnych produkcji, potrafią zawładnąć zbiorową wyobraźnią. Wielokrotnie, uczestniczyłeś w długich rozmowach i teoretycznych rozważaniach dotyczących zakończenia filmu lub zachowania określonej postaci. Zaproponowałeś, aby każdy z zaproszonych gości, wcielił się w ulubioną postać filmową. Dodatkowo, przygotuj maraton filmowy, który dopełni wspólną imprezę i raz jeszcze pozwoli przypomnieć sobie najlepsze sceny z kultowych produkcji. Jeżeli nie chcesz, aby na Twojej imprezie pojawiło się nagle dwóch terminatorów, czy Darth Vaderów, ogłoś w mediach społecznościowych, że przy wyborze bohaterów decyduje zasada: „kto pierwszy, ten lepszy”. Po dogłębnym przeanalizowaniu filmowych gości, którzy pojawią się na imprezie sylwestrowej, wspólnie zastanówcie się, jakie potrawy i przekąski powinny znaleźć się na stole. W bogactwie kulinarnych doznań, zakosztują superbohaterowie, postaci z bajek, a nawet najsłynniejszy agent Jej Królewskiej Mości! Dopełnieniem filmowej scenerii będzie czerwony dywan, który poprowadzi gości do głównego miejsca sylwestrowej zabawy.

Twój sylwestrowy niezbędnik:
Płyty DVD z kultowymi filmowymi produkcjami
Czerwony dywan dla sylwestrowych gwiazd filmowych
O!Żesz Sezam od Bakalland – pożywna przekąska łącząca smak orzechów, chrupiącego sezamu i miodu

   Sylwester + Słona Ona = 300 proc. imprezowej normy

W ostatnim czasie zaobserwowałeś wyraźny wzrost zainteresowania epoką PRL. Nie dotyczy ono wyłącznie historyków, którzy wykonują swoje zawodowe obowiązki. Jak grzyby po deszczu, powstają lokale nawiązujące wystrojem i serwowanymi potrawami, do „czasów słusznie minionych”, natomiast kluby muzyczne oferują zabawę w rytmie najpopularniejszych utworów tego okresu. Dlatego, spróbuj zorganizować zabawę sylwestrową w klimacie PRL. Poproś babcię o udostępnienie mieszkania, którego ściany pokryte są boazerią, natomiast honorowe miejsce w pokoju gościnnym zajmuje meblościanka. Przygotuj plakaty, noszące kultowe hasła z minionej epoki. Wypożycz specjalny dystrybutor do wody – niezbędne wyposażanie na ulicach polskich miast. Po rozmowie z rodzicami, sporządź listę potraw, które powinieneś przygotować – np. sałatka warzywna, zimne nóżki, fasolka po bretońsku i bigos. Zakomunikuj znajomym, żeby przygotowali odpowiednie stroje, które wkomponują się w klimat tegorocznej zabawy sylwestrowej.

Twój sylwestrowy niezbędnik:
Strój stylizowany na poprzednią epokę
Propagandowe plakaty z okresu PRL
Przekąska Słona Ona – pyszne prażona kukurydza oprószona solą morską

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>