Stoki w Małopolsce

Doskonałe warunki do jazdy na nartach i snowboardzie? Zimowe spacery po urokliwych ścieżkach? A może zabawy w śniegu i lepienie bałwana? Jedno jest pewne – zimę warto spędzić w Małopolsce!

W leżącej na ziemi limanowskiej Laskowej zainaugurowano zimowy sezon turystyczny, podczas którego nie zabraknie ciekawych propozycji dla wszystkich amatorów „białego szaleństwa” odwiedzających nasz region.

Zimowe serce Polski bije w Małopolsce! Dlatego co roku właśnie tutaj, na wspaniałych małopolskich stokach, oficjalnie rozpoczynamy zimowy sezon turystyczny. Zapewniam, że nasi goście znajdą tu nie tylko wspaniałe krajobrazy, ale też doskonale przystosowane trasy narciarskie i wiele innych ciekawych propozycji wypoczynku z przyjaciółmi czy w gronie rodziny

– mówi Leszek Zegzda, odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za turystykę i sport. Zaznacza także, że w całej Małopolsce można skorzystać z oferty aż ponad 60 świetnie wyposażonych stacji narciarskich, ponad 300 wyciągów narciarskich i ponad 250 km tras: – Nasze ośrodki narciarskie z roku na rok są coraz lepiej przystosowane do wymagań osób odwiedzających nasz region zimą. Doceniają to zarówno polscy, jak i zagraniczni turyści szukający możliwości aktywnego wypoczynku. W Małopolsce mogą oni wypocząć na różne sposoby, korzystając z wielu nowych atrakcji, które powstają chociażby dzięki wsparciu ze środków unijnych – podkreśla Leszek Zegzda, pełniący równocześnie funkcję prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

W ostatnich latach małopolskie ośrodki sportów zimowych ciągle się rozrastają, są też nowocześnie wyposażane – stacje narciarskie proponują odwiedzającym innowacyjne rozwiązania, choćby takie jak skipassy, dzięki którym można korzystać z oferty kilku stacji.  Znajdujące się w nich trasy narciarskie są z kolei dostosowane do różnych poziomów trudności, a w szkółkach narciarskich profesjonalni instruktorzy przybliżają młodym Małopolanom nie tylko jak jeździć na nartach czy snowboardzie, ale też – co równie ważne – jak robić to w sposób bezpieczny. Małopolskie stacje narciarskie wyposażone są przy tym w sprzęt niezbędny do naśnieżania stoków, dzięki czemu nawet w przypadku złej pogody można poszusować na dwóch deskach.

Zimą w wielu miejscach Małopolski można skorzystać też ze ścieżek edukacyjnych, nie tylko przyjemnie spędzając czas na wolnym powietrzu, ale przy tym poszerzając swoją wiedzę na temat naszego regionu. W Małopolsce znajduje się też wiele torów saneczkowych, a dynamicznie rozwija się chociażby narciarstwo biegowe. Krajobrazy zachwycają natomiast amatorów wycieczek skiturowych, podczas których można zachwycić się pięknem otaczającej przyrody. A na co można liczyć po wielogodzinnym wysiłku? Chociażby na komfortowy wypoczynek w basenach termalnych i to, czym jeszcze może poszczycić się Małopolska, czyli lokalnymi specjałami serwowanymi np. w regionalnych karczmach.

Doskonałe warunki do jazdy na nartach i snowboardzie? Zimowe spacery po urokliwych ścieżkach? A może zabawy w śniegu i lepienie bałwana? Jedno jest pewne – zimę warto spędzić w Małopolsce!