Menu

W jaki sposób czyści się separatory?

Separator jest urządzeniem, które służy do oczyszczania ścieków przez bezpośrednie ich wprowadzenie do sieci kanalizacyjnej. Urządzenia te dzieli się na: separatory substancji ropopochodnych, skrobi i tłuszczów. Dobór takiego urządzenia powinien być uzależniony od tego, na jakiej powierzchni i przy jakim typie kanalizacji będzie używany.

Regularne czyszczenie separatorów

Na stronie stankan.pl możemy zapoznać się z tym, jak ważne jest regularne czyszczenie separatów, aby nie doszło do ich zapchania. Firma Stankan oferuje czyszczenie każdego rodzaju separatorów, o różnej pojemności i głębokości. Pojazdy specjalistyczne, które się tym zajmują, są tak przystosowane, aby praca wykonana była w jak najlepszy sposób. Nie można bowiem dopuścić do przepełnienia się separatora, bądź też jego wylania. Ma to największe znaczenie w branży gastronomicznej. Nie będzie wówczas mowy o niedrożności kanalizacji. Separatory powinny zostać umieszczone wszędzie, gdzie gromadzi się duża ilość tłuszczy. Czyścić należy je cyklicznie, ponieważ warstwa tłuszczy nie może przekroczyć 20 centymetrów. Wobec tego, warto jak najprędzej zamówić czyszczenie separatorów, przy prowadzeniu różnego rodzaju działalności bądź do garażów podziemnych. W zależności od potrzeb powinny być one czyszczone co 2 tygodnie lub co miesiąc.

Skorzystanie z usługi firmy Stankan

Należy skorzystać z usługi firmy Stankan, kiedy będzie nam zależeć na doskonałym stanie naszej kanalizacji w firmie lub w innym obiekcie. Kompleksowa oferta tejże firmy obejmuje również czyszczenie separatorów i kiedy bliżej przyjrzymy się temu świadczeniu to można mieć pewność, że wszystko zostanie zrobione bezbłędnie. Można założyć specjalny dziennik, w którym zaznaczone będzie, kiedy były wykonywane czynności czyszczące oraz opisany stan separatora. Im większy zakład gastronomiczny, lub inny obiekt, gdzie wytwarza się spore ilości tłuszczy, to tym bardziej należy o to zadbać. Im większe zapotrzebowanie firmy na produkowanie odpadów kanalizacyjnych, tym bardziej należy je czyścić.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>