Menu

Czym różni się dom pasywny od zwykłego domu jednorodzinnego?

W branży budowlanej przyjmuje się, że dom pasywny to taki obiekt budowlany, który wyróżnia się wzorcowymi parametrami izolacyjnymi przegród zewnętrznych oraz zastosowaniem takich rozwiązań, które sprawią, że w trakcie eksploatacji budynku zminimalizowane zostanie zużycie energii.

Niskie zużycie energii

Dzięki innowacyjnie zaprojektowanym instalacjom w domach pasywnych powietrze samo w sobie wytwarza ogrzewanie, jak i służy za wentylację. Dlatego, chociaż koszty budowy takiego domu są drogie, to zużycie energii faktycznie jest minimalne. Wpływa to na niższe rachunki i to w dużej skali. Co więcej, cyrkulacja powietrza w domu pasywnym odbywa się w taki sposób, że rzeczywiście można poczuć się tam komfortowo. Jeśli zajrzymy na ecoreadyhouse.pl i zobaczymy, jak prezentują się poszczególne obiekty to przekonamy się, że jest to rozwiązanie przyszłości. Instalacje w domach pasywnych idealnie ze sobą współpracują. A to podstawa do tego, by dom ten można było zaliczyć do domów ekologicznych. Polacy biorą nawet chętnie dotacje na to, żeby móc zamieszkać w domu pasywnym. W odróżnieniu od standardowego budownictwa jednorodzinnego stawia się na maksymalny modernizm i ekologię. Każdy, kto ma dom jednorodzinny łatwo może obliczyć, ile pieniędzy wydaje na ogrzewanie. W domu pasywnym opłatami nie będzie trzeba w ogóle się przejmować.

Przewaga domów pasywnych

Naturalnie, nadal będzie powstawać sporo domów standardowych, aczkolwiek nie da się zaprzeczyć, że budownictwo pasywne jest popularne. Polacy zrażają się początkowo ceną domów pasywnych, ale zawsze po przeliczeniu poszczególnych kosztów dochodzą do wniosku, że faktycznie tego rodzaju dom energooszczędny jest opłacalny. Nie trzeba nawet dużo się zastanawiać i kiedy znajdzie się optymalny projekt, to można go zamówić, uprzednio starając się o otrzymanie dotacji. Im lepsze będą projekty domów pasywnych, tym bardziej prawdopodobne jest, że wiele osób będzie zainteresowanych tego typu obiektami budowlanymi. Polacy cenią sobie innowacje.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>