19 GRUDNIA ZAOPATRZMY SIĘ W SIANKO NA WIGILIJNY STÓŁ

W najbliższy wtorek, 19 grudnia, na ulicach Tarnowa pojawi się wóz z wigilijnym siankiem dla mieszkańców miasta i powiatu. Towarzyszyła mu będzie grupa kolędnicza „Kumotry”, rozdając sianko oraz śpiewając kolędy i pastorałki.

To tradycyjne wydarzenie, organizowane od kilkunastu lat przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia.

Jak tłumaczy Starosta Tarnowski, ma ono zachęcać mieszkańców naszego regionu do zachowania świątecznych zwyczajów i tradycji. – Większość z nas kładzie sianko pod wigilijnym obrusem. Dla nas, chrześcijan to nawiązanie do żłóbka, w którym na świat przyszło Dzieciątko Jezus – tłumaczy Starosta.

To również przypomnienie, iż narodził się On w ubogiej stajecie, a za posłanie posłużył mu żłóbek z siankiem, na którym leżał. To również symbol prostoty i skromności – dodaje Roman Łucarz.

Trasa przejazdu wozu siankiem przedstawia się następująco: godz. 9.00-10.30 Plac Łazienny; godz. 10.45-12.00 – DH Świt; godz. 12.15-13.20 – Plac Sobieskiego.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku