Menu

Zapowiedzi weekendowe

Muzyka i wydarzenia sportowe to tematy wiodące nadchodzącego weekendu. Nie będą zawiedzeni także miłośnicy sztuk plastycznych i teatru.

Piątek

Jeszcze dziś o  godz. 18 w Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wernisaż wystawy „Lekcja dizajnu. Polskie projekty tworzone z myślą o dzieciach”. Spotkanie będzie doskonałą okazją do konfrontacji świata najmłodszych, gdzie króluje nieograniczona wyobraźnia, ze światem projektantów, kierujących się przede wszystkim logiką. Wernisaż będzie połączony z kuratorskim oprowadzaniem Joanny Kurkiewicz i Aleksandry Banaś z Instytutu Dizajnu w Kielcach. Wydarzenie w ramach Festiwalu Sztuki Art. Fest.

Jeżeli chcecie poczuć magię świat nie może was zabraknąć w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Odbędzie się tam premierowy koncert promujący nową płytę Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes. Album  „Christmas time” to kilkanaście utworów prezentujących  zarówno tradycyjne polskie kolędy jak i standardy światowej muzyki bożonarodzeniowej. Podczas koncertu usłyszymy wszystkie utwory z albumu. Początek o godzinie 19:00.

Z kolei w tarnowskiej katedrze o godzinie 19.00 rozpocznie się kolejny koncert muzyki organowej z cyklu „W blasku katedry”. Melomani będą mieli okazję posłuchać improwizacji organowych w różnych stylach historycznych, opartych na tematach pieśni maryjnych, w wykonaniu profesora Krzysztofa Pawlisza, kantora kościoła Zesłania Ducha Świętego w Krakowie, solisty, uhonorowanego międzynarodowymi nagrodami. Wydarzenie jest organizowane w ramach trwających w Tarnowie VII Dni Cecyliańskich.

Sobota

Kibiców młodzieżowej piłki ręcznej zapraszamy w sobotnie przedpołudnie do hali Szkoły Podstawowej nr 8. O godz. 9.30 rozpocznie się tam pojedynek młodziczek pomiędzy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, a Alfą Szarów. Po jego zakończeniu, o godz. 11 na boisku pojawią się młodzicy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów i MOSiR Bochnia. O godz. 12.30 zainaugurowany zostanie natomiast turniej chłopców, w którym oprócz dwóch drużyn Pałacu wystąpią Dwójka Nowy Sącz oraz Orawa Jabłonka.

O godz. 13 w hali przy ul. Gumniskiej rozegrany zostanie mecz koszykówki, w którym kadetki „A” MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzą się z UKS Basket Dąbrówka.

O godz. 16 ostatni w tym roku mecz o punkty w pierwszej lidze stoczą piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. Spotkanie to odbędzie się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, a rywalem tarnowian będzie w nim ASPR Zawadzkie.

W późnych godzinach popołudniowych rozegrane zostaną dwa mecze siatkówki. O godz. 18, w Miejskim Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach w spotkaniu pierwszej ligi małopolskiej mężczyzn, Iskierka Krzyż Tarnów zagra z UKS Zalew Świnna Poręba. Godzinę później w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej rozpocznie się natomiast mecz pierwszej ligi siatkówki kobiet, w którym Grupa Azoty PWSZ Tarnów zmierzy się z liderem, Energą MKS Kalisz.

Niedziela

O godz. 9 w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Tor Speed Race Tarnów przy ul. Kochanowskiego rozpoczną się XV Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Tarnowa.

W hali przy ul. Gumniskiej odbędzie się finałowy turniej Akademii Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Pałacu Młodzieży. O godz. 10 rozpocznie się rywalizacja dziewcząt, w samo południe pierwszy mecz rozegrają natomiast chłopcy. W turnieju wystąpią dzieci z klas szóstych i młodsze.

O godzinie 18:00 w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie odbędzie się Gala Jubileuszowa z okazji 25 rocznicy powstania Teatru Tuptusie. Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Twórczych zaprezentuje premierowy pokaz spektaklu „Za zamkniętymi oczami”. Organizatorzy zapowiadają niespodzianki dla widzów. Rezerwacja bezpłatnych wejściówek: tel. 606 787 439.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>