Wietrzychowice to edukacyjna gmina Małopolski

Znamy już laureatów plebiscytu Edukacyjna Gmina Małopolski 2017. Grand Prix tegorocznej edycji zdobyła gmina Wietrzychowice. Wyróżnienia powędrowały do gmin Kęty i Oświęcim, a nagroda publiczności do gminy Wojnicz. Podczas gali „Rozwiń swoją gminę”, która odbyła się w Niepołomicach, uhonorowano również lokalnych liderów, przyznając im tytuły Ambasadorów Bilansu Kariery. Zwycięzcom gratulowali wicemarszałek Stanisław Sorys oraz Grzegorz Lipiec z zarządu województwa.

W każdej z małopolskich gmin są liderzy angażujący się w wiele edukacyjnych inicjatyw, a swoim przykładem aktywizują do działania całą lokalną społeczność. Dzięki temu mieszkańcy mają realny wpływ na rozwój swoich małych ojczyzn. Takie postawy należy doceniać

– mówił podczas wydarzenia wicemarszałek Stanisław Sorys.

Ideą plebiscytu Edukacyjna Gmina Małopolski jest wyłanianie i promocja małopolskich gmin najaktywniej wspierających rozwój kompetencji, kwalifikacji i zainteresowań swoich mieszkańców, prezentacja najciekawszych przedsięwzięć edukacyjnych organizowanych w regionie, a także poradnictwo zawodowe i promocja idei uczenia się przez całe życie.

Wietrzychowice – zwycięzca plebiscytu

W swoich działaniach gmina Wietrzychowice postanowiła zaakcentować edukację dzieci. Zajęcia przygotowane z myślą o najmłodszych pokazały, że nauka nie musi być wcale nudna i monotonna. A wszystko za sprawą realizacji zwycięskiego projektu „Fascynujący świat robotów – lego robotyka”. Budowanie i programowanie robotów sprawiło, że nauka przedmiotów ścisłych oraz rozwijanie umiejętności technicznego, matematycznego i logicznego myślenia stały się wspaniałą zabawą. Oprócz tego typu zajęć gmina w swoich działaniach stawia na kulturalny rozwój dzieci, a także liczne inicjatywy edukacyjne i aktywności dedykowane dorosłym mieszkańcom.

Cieszę, że konkurs organizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie – instytucję Województwa Małopolskiego już na stałe wpisał się w kalendarz małopolskich wydarzeń. Każda z wyróżnionych gmin może się pochwalić imponującymi projektami, które angażują wielu mieszkańców od najmłodszych dzieci po seniorów. Wiemy przecież, że aby zachować świeżość umysłu, dobrą formę i podążać z duchem czasu powinniśmy uczyć się przez całe życie

– mówił Grzegorz Lipiec z zarządu województwa.