Menu

Jak pakować świąteczne prezenty do wysyłki?

Nie możesz doczekać się świąt? Wynika to zapewne z tego, że są to jedne z najlepszych i najweselszych świąt w ciągu roku. Spotykają się ze sobą całe rodziny, jedzą wspólnie Wigilijną kolację oraz dzielą się opłatkiem. Jednak zawsze atrakcje wieczoru są prezenty, które znajdziemy pod choinką. Ich otwieraniu towarzyszy wiele emocji i radości. Jednak nie każdy taki prezent z członków rodziny dostanie. Są bowiem tacy, którzy mieszkają za granicą, wiele kilometrów od nas i nie mają możliwości spotkać się z nami przy wigilijnym stole. Warto jednak pamiętać również o nich podczas pakowania świątecznych prezentów.

Świąteczny pakunek

Jednym pakowanie prezentów sprawia radość, a innym trudności. Są tacy, którzy wola po prostu włożyć pakunek do torebki – po prostu stawiają na prostotę i znaczenie zawartości torebki. Są tez tacy, którzy pakują, ozdabiają, przycinają i robią wszystko, żeby prezent wyglądał wyjątkowo i prezentował się bardzo świątecznie.  Jeśli kładziesz prezent u siebie pod choinką, to nie ma znaczenia jak zostanie zapakowany, ale co z tymi, które chcemy wysłać za granicę? Jak zapakować taki prezent, żeby ładnie wyglądał, ale też został zabrany przez kuriera bez najmniejszych kłopotów? Do dyspozycji zostaje niestety zwykłe, kartonowe pudełko. Wydaje się to banalne i nudne, ale przecież kurier musi mieć możliwość naklejenia listu przewozowego, a papier do pakowania, może zostać zniszczony w czasie transportu.

Bezpiecznie i szybko

Jeśli chcesz, aby prezent nadal zawierał nutkę tajemnicy i nie leżał pod choinką u rodziny w kartonowym pudle, jest sposób na pakowanie. Jeśli rzeczy są kruche, to warto najpierw zapakować je w folię bąbelkową, a następnie w papier do pakowania prezentów świątecznych. Takie pakunki, włożyć do pudła i zakleić. Dzięki temu, nawet po otworzeniu kartonu, nie będzie wiadomo, co jest w papierze do pakowania. A co więcej, dzięki foli bąbelkowej, pakunek będzie bezpieczny. Tak jak pakowanie zagranicznej przesyłki nie wygląda inaczej niż krajowej, tak samo w przypadku wysyłki, nie jest to nic skomplikowanego. Warto wybrać kuriera takiego jak np. https://www.fastpost.pl/, który dostarczy paczkę szybko, nie uszkodzi jej i co najważniejsze –  nie zapłacimy za nią majątku. Warto zwracać uwagę na to z jakiej firmy kurierskiej korzystamy. Można poszukać opinii na forach internetowych lub na mediach społecznościowych. Bardzo często, jeśli przesyłka nie jest dostarczona w terminie, ulegnie uszkodzeniu itp. to pojawia się skarga i wpis od niezadowolonego klienta. Postaraj się unikać firm kurierskich, które takich opinii mają w nadmiarze.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>