Menu

Sprawiedliwość dla Iwony Cygan – nie w tarnowskim sądzie

1 grudnia 2017 r  prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował akt oskarżenia w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 17 – letniej Iwony Cygan.  Winni zbrodni dokonanej w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 r wreszcie zostaną osądzeni.

Podczas konferencji prasowej 4 grudnia, Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie,   kolejny raz oświadczył , że wszyscy tarnowscy sędziowie  wyłączyli się ze sprawy . „Jeden ze szczucińskich policjantów, jest powiązany  rodzinnie z jednym z sędziów Sądu Okręgowego i z jednym z sędziów Sądu Rejonowego w Tarnowie. W naszej ocenie okoliczność ta w sposób oczywisty mogłaby wywołać wątpliwości co do bezstronności tutejszego sądu w rozpoznaniu sprawy. My po prostu nie wyobrażamy sobie takiej sytuacji, żeby ta sprawa mogła być rozpoznawana w naszym sądzie”  – powiedział. 5 grudnia oświadczenie o wyłączeniu się tarnowskich sędziów oraz akta trafiły do Sądu Apelacyjnego w Krakowie i to on zdecyduje o tym,  który sąd poprowadzi tę sprawę.

Więcej w papierowym wydaniu MiL w Twoim kiosku!

1 grudnia 2017 r prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował akt oskarżenia w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 17 – letniej Iwony Cygan. Winni zbrodni dokonanej w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 r wreszcie zostaną osądzeni.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>